שתף קטע נבחר

אולמרט עקץ את ברק: "יש חשש כזה שתחזור"

"תפסיק עם המאניה-וינוגרד", עקץ שר הביטחון את עמיתו מהאוצר, שדרש דיון מחודש במיגון שדרות. ראש הממשלה לא נשאר חייב: "כדאי שתשכיל לעשות דברים שלא השכלת לעשות"

רגע לפני שאישרה הממשלה את התקציב למיגון חלקי של המבנים בטווח הקסאם, הספיקו המשתתפים בישיבה הבוקר (יום א') להתבדח איש על חשבון רעהו ולהחליף "עקיצות" ביניהם.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הבטיח לתושבי מערב הנגב לספק עד 2010 מענה לאיום הרקטות. במהלך הדיון הציג מנכ"ל משרדו, רענן דינור, מצגת בנושא לשרים, אולם שר הביטחון, אהוד ברק, שכנראה חשש שתאריך היעד יחלוף, דחק בדינור ואמר: "למה אתה מציג את זה שוב? זה היה כבר בפורום מצומצם שאישר את זה. תציג שורה תחתונה, ונאשר את זה".

 

שר האוצר, רוני בר-און, יצא להגנתו של דינור והשיב לברק: "זה היה בפורום מצומצם, וצריך להביא את זה לישיבת הממשלה כדי שיהיו חלק מקבלת ההחלטות. זה חלק ממסקנות ועדת וינגורד, לשתף את כל השרים". ברק לא נשאר חייב, ועד מהרה סטה הדיון מנושא מיגון המבנים. "תפסיק עם המאניה-וינוגרד הזו. היה דו"ח, יצאו מזה בזול, וצריך להסתכל קדימה", אמר ברק.

 

אולמרט, שחשש כנראה מדחיקת הנושא מסדר היום, כפי שקרה

להרחבת הסמכויות של בתי הדין הרבניים, מיהר להשיב לברק: "יש חשש כזה שתחזור להיות ראש ממשלה בעתיד, וכדאי שתשכיל לעשות דברים שלא השכלת לעשות. כדאי שכל השרים יהיו שותפים לקבלת ההחלטות".

 

בתום השיח המבודח אישרה הממשלה תקציב של 327 מיליון עבור חבילת המיגון, כפי שאושרה בשבוע שעבר בוועדת השרים. לדאבונם של התושבים, לא כל המבנים ימוגנו. "אין הכוונה למגן כל יחידת דיור וכל מבנה, ואין מקום לקיצוניות", הבהיר אולמרט באוזני עמיתיו לשולחן הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט וברק. רה"מ לא נשאר חייב
צילום: רויטרס
בר-און. השיב לברק
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים