שתף קטע נבחר

הרשות לחירום: ברעש אדמה איש לא ייקח אחריות

ראש הרשות הלאומית למצבי חירום התריע בכנסת כי קיים חוסר בהירות בנוגע לתחומי האחריות במקרה של רעידה. לדבריו, בתרגיל שנערך בירושלים לא היה ברור מי יטפל באלפי הקורבנות, איפה קוברים אותם ומהיכן לוקחים את הארונות

"אם תתרחש היום רעידת אדמה, אף אחד לא יודע מי צריך לתת את ההוראה להקים עיר אוהלים ל-400 אלף מפונים חסרי בית, מאיפה לוקחים כל כך הרבה אוהלים ומי בכלל בונה את העיר", כך התריע היום (ב') בכנסת ראש הרשות הלאומית למצבי חירום (רח"ל), זאב צוק-רם.

 

צוק-רם אמר הזהיר כי משרדי הממשלה אינם ערוכים לטפל באסון המוני עקב רעידת אדמה והוסיף כי

בתרגיל שנערך בירושלים לפני שבועיים, לא היה ברור מי אמור לטפל ב-30 אלף הקורבנות שהיו לפי תרחיש האסון שתורגל, איפה קוברים אותם והיכן לוקחים את הארונות.

 

הרשות הלאומית למצבי חירום הוקמה לפני כחודשיים בהחלטת ממשלה. דיווחו של יושב ראש הרשות הפתיע היום את חברי הוועדה לבדיקת היערכות משרדי הממשלה לאסון - זאת לאחר שבישיבותיה הקודמות הוצפו בדיווחים אופטימיים על יכולתם של השירותים הממלכתיים להתמודד האסונות.

 

"אין תפיסה לאומית מסודרת ומתואמת ברמה האסטרטגית, ואין אפילו חלוקת סמכויות בין הגופים הלא-ערוכים", התריע צוק-

רם. "אם יתרחש האסון בזמן הקרוב, לא נדע מי עושה מה, מי אחראי, ומי שולט על מי. צריך לתאם בין הזרועות והרשויות כדי שכל אחת תדע את תפקידה".

 

צוק-רם דיווח לחברי הוועדה על ישיבת עבודה שיערוך בימים הקרובים עם יושב ראש ועדת ההיגוי הבין-משרדית לנושא רעידת אדמה, ד"ר אבי שפירא, שאישר מצדו את ההערכות האפוקליפטיות: "יש כאן בעיה של אי בהירות", הודה. "חייבים לסגור את נושא השליטה שלא ברור גם לנו כי בעצם אין הסכמה גם על מה שנראה ברור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רעידת אדמה בפרו. מה יקרה בישראל?
צילום: איי פי
מומלצים