שתף קטע נבחר

רעידת אדמה בעוצמה 5.3 הורגשה בישראל

בשעה 12:36 הורגש רעש אדמה בכל הארץ - מהדרום ועד הצפון. עוצמתו 5.3 בסולם ריכטר, והמוקד בלבנון. לא ידוע על נפגעים. שחף כהן מחיפה: "זה היה מגניב. הכל זז בבית". שי חדד מפ"ת: "הכסא והמיטה זזו. אחרי זה הרגשתי עוד רעידת אדמה חלשה"

רעידת אדמה בעוצמה בינונית פקדה בצהריים (יום ו') את ישראל. אלפי גולשים מכל רחבי הארץ - החל מבאר שבע בדרום ועד נהריה בצפון דיווחו ל-ynet על רעש חזק שהורגש. ממד"א נמסר כי לא ידוע על נפגעים. סוכנויות הידיעות דיווחו כי רעידת האדמה הורגשה גם בלבנון ובסוריה. המכון הגיאופיזי בישראל נמסר כי עוצמת הרעש היא 5.3 דרגות בסולם ריכטר ומוקדו כ-15 ק"מ צפונית מזרחית לצור שבלבנון. מדובר ברעידה החזקה ביותר שפקדה את ישראל בשנים האחרונות.

 

בשעה 12:36 הורגשה רעידת אדמה חזקה בכל רחבי ישראל. שחף כהן מחיפה אמר ל-ynet: "זה היה מגניב לגמרי. הרעידה היתה די חזקה. הכל זז בבית. הבית רעד כולו. אני מתגורר על צלע הר והרגשנו את זה די חזק. אחר-כך היו רעידות משנה. האדמה רעדה בערך 20 שניות". הרעידה הורגשה גם בדרום הארץ. גלי ברדה מאשקלון סיפר: "ישבתי במשרד וחשבתי שיש לי סחרחורת. הסתכלתי לצדדים וכל התמונות זזו, השידה זזה והבנתי שהיתה רעידת אדמה. אין נזק, אבל זו פעם ראשונה שהרגשתי רעידה בארץ".

 

שי חדד מפתח-תקווה הוסיף: "ישבתי ליד המחשב. הכסא והמיטה זזו ימינה ושמאלה. אחרי זה הרגשתי עוד רעידת אדמה חלשה". גם ניר מגבעתיים הרגיש את הרעידה: "עמדתי בסלון וניסיתי למצוא משהו לשמוע ברדיו ולא היה שום דבר נורמלי, ואז הטלוויזיה זזה במשך כמה שניות ובמרפסת זז המתלה של הכביסה".

 

שוקי זוהר, שהיה בזמן רעידת האדמה בבני ברק, הוסיף: "שכבתי על המיטה ופתאום המיטה שטה מצד לצד. בהתחלה חשבתי שאני חולם, פתאום הבנתי שיש רעידת אדמה. אלה היו שניות מבהילות בטירוף". נועם צדיק מבית הספר "אליאנס" בחיפה סיפר: "ראיתי סרט בבית ספר וחשבתי שחבר שלי מזיז את המקרן. אבל אז מישהו צעק רעידת אדמה וכולם התחילו לרוץ מחוץ לבית ספר".

 

מנהל מד"א אזור ירדן, אלי פרץ, סיפר כי המוקד קיבל עשרות פניות מהגליל העליון והגולן: "קיבלנו עשרות פניות של אזרחים מצפת ומחצור הגלילית, שתיארו רעידה שנמשכה מספר שניות וכללה תזוזה של חפצים וגרמה בנוסף לחרדות של אנשים, בעיקר מבוגרים".

 

ארבע רעידות בחודשים האחרונים

רעידת אדמה קלה בעוצמה של ארבע דרגות בסולם ריכטר הורגשה גם בלילה שבין שני לשלישי. היא הורגשה מקריית-שמונה שבאצבע הגליל ועד לאזור ירושלים. אזרחים רבים מכל רחבי הארץ הציפו בשעה 01:48 את מערכת ynet ודיווחו על הרעש הלילי. מוקד הרעידה היה כ-20 קילומטרים ממזרח לעיר צור שבדרום לבנון. לא דווח על נפגעים או על נזק.

 

הרעידה שלפניה אירעה לפני כשלושה חודשים. מהמכון הססמולוגי נמסר כי הרעש היה בעוצמה של 4.1 בסולם ריכטר וכי מוקדו היה באזור השפלה. לא דווח על נפגעים או נזקים.

 

כמה ימים קודם לכן, פקדו את הארץ תוך זמן קצר שני רעשים - הראשון בעוצמה של 3 דרגות בסולם ריכטר והשני בעוצמה של 4.2 דרגות. מהמכון הגיאופיזי נמסר כי מוקד הרעשים היה בצפון ים המלח. גם ברעידות אלה לא דווח על נפגעים או נזק.

 

בהכנת הידיעה השתתפו טל רבינובסקי וחגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רעידת אדמה. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים