שתף קטע נבחר

בתו של רוני יחיא בהלוויה: אני רוצה את אבא

המונים השתתפו היום בהלווייתו של רוני יחיא שנהרג אתמול מפגיעת קסאם בשדרות. שרת החינוך, שהייתה בין המספידים, ציינה את מחוייבותו ללימודיו האקדמיים, בהם החל בשלב מאוחר יחסית. "זהו רעיון מעורר הערצה והוא פסע בדרך הזו בנחישות. אני מקווה שילדיו ילמדו על איך כולנו צריכים להיות"

מאות בני אדם ליוו אחר הצהריים (יום ה') למנוחות את רוני יחיא, תושב המושב ביטחה שנהרג אתמול מפגיעת קסאם במכללת ספיר שבנגב. נשיא המכללה ספד ליחיא, שהחל את לימודיו האקדמיים בגיל מאוחר: "אילו המכללה נבראה רק בשביל אנשים כאלה זה היה שווה לנו".

 

עוד טרם ההלוויה התקשתה אשתו של יחיא, אסתר, לספר על בעלה המנוח. "מה אתם רוצים שאני אגיד לכם? עוד משפחה שכולה אחת. תקראו על רוני בתגובות שכתבו אנשים באינטרנט, איזה בן אדם הוא היה", אמרה. 

 

בני משפחתו של יחיא (47), שהותיר מלבד רעייתו אסתר גם ארבעה ילדים, התקשו להתמודד עם האובדן הפתאומי. "אני אוהבת אותך רוני, עזבת אותי בגיל כה צעיר, איך אסתדר בלעדיך?" זעקה אשתו במהלך ההלוויה. גם בתו של יחיא זעקה תוך שהיא ממררת בבכי: "מה נעשה? אני רוצה את אבא".

 

בהלוויה השתתפה שרת החינוך, יולי תמיר, שהתייחסה בהספדה להחלטתו של יחיא להתחיל בלימודים אקדמים בשלב מאוחר יחסית של חייו. "זהו רעיון מעורר הערצה והוא פסע בדרך הזו בנחישות. אני מקווה שילדיו ילמדו על איך כולנו צריכים להיות", אמרה.

 

"באנו לכאן כדי להתייחד עם זכרו של רוני ומשפחתו בכאב העצום של אובדן כל כך מזעזע, של אדם שכמעט הגשים את חלומו", הוסיפה תמיר.

 

פרופ' צחור סיפר כי ראש החוג ללוגיסטיקה בו למד רוני, השוהה כעת בחו"ל, התקשר אליו ממרר בבכי כששמע על המקרה. "כולם במכללה הכירו את רוני ולא כי עמד על במות, אלא בגלל צניעותו", אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחיא ז"ל. דרך מעוררת הערצה
צילום רפרודוקציה: ישראל יוסף
צילום: אלכס זגר, sderot media center
הלווייתו של יחיא, היום במושב ביטחה
צילום: אלכס זגר, sderot media center
מומלצים