שתף קטע נבחר

מיקרוסופט תוזיל את מחירי Windows Vista

הגירסאות היקרות של מערכת ההפעלה הנמכרות מן המדף (Retail) יוזלו בשיעור שבין 20 ל-48 אחוזים, גם בישראל. ההוזלה באה על רקע תביעה ייצוגית בפניה עומדת החברה

מיקרוסופט חותכת מחירים ל-Vista. ענקית התוכנה הודיעה ביום ה' כי תוריד את מחירים לגירסאות המדף (אלה הנמכרות בקופסאות) בשיעור של 20 עד 48 אחוזים. עדכון המחירים צפוי להיות מקביל לצאתה של חבילת העדכונים הראשונה למערכת ההפעלה, SP1 בחודש מרץ. הורדת המחירים היא לגירסאות Home Premium ו-Ultimate (הגירסאות היקרות של מערכת ההפעלה), הן בגירסאות המלאות והן בגירסאות השדרוג.

 

הורדת המחירים שהכריזה עליה מיקרוסופט, היא בתזמון מעניין: באותו שבוע בו שופט פדרלי פסק כי ניתן להגיש תביעה ייצוגית נגד מיקרוסופט - על כך שציינה על מחשבים שנמכרו עם מערכת ההפעלה XP מתוצרתה בשלהי 2006, לפני צאתה של Vista לשוק, שהם "מוכנים ל-Vista” (באנגלית: Vista Capable). זאת בשעה שאותם מחשבים לא מסוגלים כלל להריץ את Vista בגירסתה המלאה, כולל ממשק ה-Aero, הכבד מבחינה גרפית.

 

"כל גרוטאה מתאימה"

במהלך הדיון הוצגה תכתובת דואר אלקטרוני פנימית של החברה, בה הוחלט לשווק את אותם מחשבים המיועדים בפועל להריץ את XP, כ-”מוכנים ל-Vista”, לאחר שגורמים במיקרוסופט הבינו שבאותה העת רק 30 אחוזים מהמחשבים בשוק מסוגלים להריץ את Vista בגירסתה המלאה. יצרניות מחשבים גדולות דוגמת Dell, הביעו חשש מעצירה של מכירות מחשבים חדשים בתקופת טרום חג המולד (דצמבר) עד צאתה של Vista לשוק – שלושה חודשים לאחר מכן. עוד עולה מהתכתובת כי רף ההתאמה הטכנית ל-Vista הונמך, כדי לא לפגוע במכירות המעבדים של אינטל השותפה, לאחר שהתברר שאותם מעבדים אינם כשירים להריץ את Vista.

 

עובד מיקרוסופט אנתה קנצ'רלה כתב בנושא דואל בוטה במיוחד: “בהתבסס על הרף הנוכחי שהוגדר כ'מתאים ל-Vista' - כל גרוטאה מתאימה. לאנשים שיקנו את Vista זאת תהיה טרגדיה אם נאפשר זאת".

 

גם בישראל

ממיקרוסופט ישראל נמסר ל-ynet כי הוזלת המחירים הצפויה תחול גם בישראל, אך טרם ידועים המחירים החדשים של גירסאות מערכת ההפעלה השונות.


פורסם לראשונה 29/02/2008 12:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק היום. אריזות Vista
צילום: אהוד קינן
מומלצים