שתף קטע נבחר

אושרה תביעה ייצוגית בגלל דרישות החומרה של Vista

התובעים טוענים כי טרם השקת Vista, מיקרוסופט שיווקה מחשבי XP תחת הכותרת המטעה "תואמי Vista". בפועל, הם אומרים, צריך מחשב חזק הרבה יותר

שופטת פדרלית מחוזית בוושינגון אישרה ביום ו' תביעה ייצוגית של לקוחות מיקרוסופט נגד החברה, לאחר שזו פירסמה כי מחשבים שנמכרו כשעליהם מותקנת Windows XP מסוגלים להריץ את מערכת ההפעלה האחרונה של החברה, Vista.

 

עם ההשקה ספגה מיקרוסופט ספגה לא מעט חיצי ביקורת בנושא דרישות המערכת של Vista, הצורכת הרבה משאבי מערכת ודורשת מחשב חדיש יחסית, על מנת להשתמש בה במהירות סבירה ולאפשר את כלל התכונות המתקדמות

הקיימות בה.

 

התביעה טוענת כי מחשבים רבים שסומנו כ-"Vista Capable" (מסוגלים להריץ Vista) הם בפועל חלשים מדי עבור מערכת ההפעלה, ולא יכולים להתמודד עם חלק מהתכונות המתקדמות יותר של Vista, כמו ממשק המשתמש הגרפי הכבד Aero.

 

השופטת המחוזית פרשה פיקמן אישרה אמנם את התביעה הייצוגית, אך ביקשה למקדה בשאלה אם הגדרת המחשבים כתואמי Vista סייעה להגדלת המכירות ויצרה ביקוש מלאכותי למחשבים אלו בעונת הקניות של החגים, בחורף 2006. מיקרוסופט השיקה את Vista זמן קצר לאחר מכן, בינואר 2007.

 

צמד התובעים, שלא נמנים על רוכשי המחשבים שסומנו כ-Vista Capable, טוענים כי אנשים שקנו מחשבים שהוגדרו כ"תואמי Vista" ניזוקו, מאחר ויכלו להריץ על מחשביהם רק גירסה בסיסית ודלה של Vista בניגוד למה שהובטח להם. השופטת אמרה כי יש לצרף לתביעה לקוח ששילם תמורת מחשב שנכלל בתוכנית זו.

 

מיקרוסופט לא הגיבה על הדברים ומסרה כי היא בוחנת את הפסיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם מחשבי XP יכולים להריץ Vista?
צילום: אהוד קינן
מומלצים