שתף קטע נבחר

סקר: יתרון זעום לאובאמה באוהיו ובטקסס

יום לפני הפריימריז בטקסס ואוהיו מרובות הצירים, סקר זוגבי שנערך בעבור סוכנות הידיעות רויטרס מנבא לשני המועמדים הדמוקרטים קרב צמוד, עם יתרון זעום לאובאמה - שנמצא בטווח השגיאה הסטטיסטי. על פי הסקר, זוכה אובאמה ל-47 אחוזי תמיכה בטקסס ובאוהיו, בעוד שקלינטון זוכה ל-44 אחוזים ול-45 אחוזים, בהתאמה

הסנאטורית הילארי קלינטון ויריבה הסנאטור ברק אובאמה מנהלים קרב צמוד במדינות אוהיו וטקסס - יום לפני הבחירות המקדימות החשובות במדינות אלה, שעשויות להכריע את המירוץ על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות. כך עולה מסקר חדש שנערך על ידי מכון הסקרים זוגבי בעבור סוכנות הידיעות רויטרס שהתפרסם הבוקר (יום ב').

 

קלינטון, הנאבקת להציל את מסע הבחירות שלה לאחר 11 ניצחונות רצופים של אובאמה, חייבת לנצח בשתי המדינות מרובות התושבים והצירים כדי להישאר במירוץ. ואולם, על פי הסקר, זוכה אובאמה ליתרון זעום על קלינטון בשתי המדינות - למרות שהיתרון נמצא בטווח השגיאה של הסקר, העומד על מעט פחות מ-4 אחוזים. 

 

הסקר מנבא לאובאמה 47 אחוזי תמיכה בטקסס - לעומת 44 אחוזים לקלינטון. הוא גם מוביל על קלינטון באוהיו - מדינה שבה החזיקה קלינטון עד אתמול ביתרון - וזוכה שם ל-47 אחוזים, לעומת 45 אחוזים לקלינטון. בשבועות האחרונים מחק אובאמה את היתרון הגדול לו זכתה קלינטון במדינות אלה - אך בימים האחרונים אף לא אחד מהצדדים הצליח לערוך שינויים משמעותיים בתמיכה.

 

"אין תנודות משמעותיות, מדובר במירוצים צמודים ביותר", אמר מנהל מכון הסקרים ג'ון זוגבי. "לפחות לעת עתה, לא נראה שאחד מהמועמדים צפוי לגרוף ניצחון מוחץ".

 

מהסקר עולה כי שני המועמדים הדמוקרטים המשיכו לזכות לתמיכתם של המגזרים שתמכו בהם גם בבחירות המקדימות שנערכו מוקדם יותר השנה. קלינטון זוכה לתמיכת הנשים, המצביעים המבוגרים יותר, הדמוקרטים המסורתיים וההיספאנים

- בעוד שאובאמה זוכה לקולות הגברים, המצביעים הצעירים, השחורים והעצמאיים.

 

בזירה הרפובליקנית, בינתיים, נראה שלסנאטור מאריזונה ג'ון מקיין צפויים ניצחונות קלילים בשתי המדינות. הוא מוביל על יריבו היחיד, מושל מדינת ארקנסו לשעבר מייק הקאבי, ביתרון דו-ספרתי. בכך, מתקרב מקיין להשגת מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה. 11 ניצחונות רצופים
צילום: AFP
קלינטון. נאבקת להציל את מסע הבחירות
צילום: AFP
מומלצים