שתף קטע נבחר

פרקליטי קצב: הפרקליטות רוצה לפוצץ ההסדר

עורכי דינו של הנשיא לשעבר זעמו כשגילו שהפרקליטות חייבה את המתלוננת א' לחתום על מסמך לפיו סבלה מנזקים נפשיים בעקבות מעשיו לכאורה של קצב. לדבריהם, הפרקליטות אף מסרבת להעביר לידיהם חומר הנוגע למתלוננת

"למישהו בפרקליטות יש אינטרס לפוצץ את הסדר הטיעון", כך אמר אמש (רביעי) ל-ynet אחד מפרקליטיו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, שצפוי להודות בעוד כשבועיים בעבירות מין שביצע בנשים שעבדו תחתיו. זאת, לאחר שהתברר כי הפרקליטות דרשה מאחת המתלוננות לחתום על מסמך בו היא טוענת כי נגרמו לה נזקים נפשיים בעקבות המעשים לכאורה של הנשיא לשעבר.

 

פרקליטיו של קצב הודיעו אמש כי ברשותם חומרים שעשויים "להכות בתדהמה את הפרקליטות והמשטרה", ונוגעים למתלוננת א'  ממשרד התיירות הנשיא לשעבר מואשם כי ביצע בה מעשה מגונה.

עם זאת, היום טענו עורכי דינו של קצב כי הפרקליטות מסרבת להעביר לידיהם חומרים הנוגעים למתלוננת, ובנוסף אף חייבו אותה לחתום על מסמך "נזקים נפשיים".

 

על פי טענות אנשי קצב, בעצם החתימה על המסמך טוענת א' כי נגרמו לה נזקים נפשיים ממעשיו לכאורה של הנשיא לשעבר. על פי הערכתם, בפרקליטות עשו זאת במסגרת ההיערכות לשלב הטיעונים לעונש במשפט הנשיא, שמואשם בין היתר במעשה מגונה שלא בהסכמה תוך הפעלת אמצעי לחץ כלפי א', שעבדה תחתיו בעת שכיהן כשר התיירות והטרדה מינית והטרדת עד כלפי ל', עובדת בבית הנשיא.

 

על פי הסכם הטיעון שנחתם עמו, בית המשפט אמור לגזור עליו עונש של מאסר בפועל. עם זאת, באמצעות החתמת המתלוננות על מסמך זה מנסים בפרקליטות להנות טיעון חזק יותר נגד הנשיא לשעבר, כדי לשענע את בית המשפט להטיל עליו עונש כבד יותר.

 

עורך דינה של א', משה מרוז, אישר ל-ynet כי מרשתו אכן חתמה על המסמך. "לגביי המסמך זה נכון שהפרקליטות היא זו שיזמה

וזימנה אותה לחתום על המסמך. אני לא התנגדתי כשהיא שאלה אותי. בדרך זו תהיה אפשרות למתלוננת להביע את עמדתה בבית המשפט", אמר. 

 

עו"ד מרוז דחה את טענותיהם של פרליטי הנשיא, לפיהן מדובר בניסיון לשבש את תנאי הסכם הטיעון. "קודם כל הפרקליטות עשתה את הסדר הטיעון לא בגלל שעמדו מולם עם אקדח לרקה אלא מתוך אינטרסים שלהם. אי אפשר לומר שהפרקליטות רצתה לחבל בהסכם, הרי בדרך זו היא יורה לעצמה ברגל. כולם עושים את עצמם שהם לא רוצים את העסקה, הפרקליטות, הנשיא, אז למה היא קיימת? אולי לטובת כולם צריך להתנהל משפט", הוסיף.


פורסם לראשונה 26/03/2008 23:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד אמיר ופלדמן, פרקליטיו של קצב
צילום: חיים צח
הנשיא לשעבר. יתייצב בעוד שבועיים
צילום: איי אף פי
צילום: מיכאל קרמר
מרוז. המליץ למתלוננת לחתום
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים