שתף קטע נבחר

משפטו של הנשיא קצב נדחה בשבועיים

סניגוריו של קצב והפרקליטות הגיעו להסכמה על דחיית המשפט בשבועיים, לאחר שעורכי דינו של הנשיא לשעבר ביקשו להעמיק את הבירור בנוגע למסמכים מסוימים. בית המשפט אישר את הדחייה

הנשיא יעמוד למשפט, אבל לא מחר: הפרקליטות וסנגוריו של הנשיא לשעבר, משה קצב, הסכימו לדחות בשבועיים את משפטו שהיה אמור להיפתח מחר (יום ד') בבית משפט השלום בירושלים. סנגוריו של קצב ביקשו למצות את הבירור בנוגע לחומרים שלטענתם עדיין לא קיבלו. בית המשפט אישר כבר הערב את הדחייה.

 

בתשובת הפרקליטות לבקשה בשם קצב לדחייה, נכתב: "אף שהמשיבה אינה סבורה שיש הצדקה עניינית, לטענות ולדרישות מטעם המבקש לענין קבלת חומר חקירה נוסף, הרי שלאור הודעת המבקש, כי הוא עומד על מיצוי זכויותיו... המשיבה סבורה, כי אכן אין מנוס מדחיית ההקראה של כתב האישום - המבוסס על הסדר הטיעון - עד לבירור ומיצוי הסוגיה האמורה".

 

אתמול החליטה שופטת בית-המשפט העליון, מרים נאור, לדחות את הבקשה לדיון נוסף בעתירות השונות נגד הסדר הטיעון בין הפרקליטות לקצב. "החלטה להיענות לבקשה לקיום דיון נוסף איננה נגזרת מן 'השורה התחתונה' של פסק הדין", כתבה.

 

היום בצהריים קבעו שופטי בג"ץ כי לא ניתן לפרסם את החומרים החסויים שהוגשו במסגרת העתירות נגד עסקת הטיעון שנחתמה עם הנשיא לשעבר. הדיון בעתירה התקיים בהרכב של חמישה שופטים, בראשו עמדה נשיאת בית משפט העליון, דורית ביניש. ההחלטה התקבלה בהמשך להחלטה קודמת, שניתנה לפני מספר חודשים, לפיה אין לפרסם

חומרים אלה מחשש לפגיעה במתלוננות.

 

לפני כחודש אישר בית-המשפט העליון, ברוב של שלושה שופטים מול שניים, הנשיאה דורית ביניש בדעת המיעוט - את הסדר הטיעון עם קצב.

 

אחת הסוגיות שנותרו עדיין במחלוקת, ויוכרעו בבית-משפט השלום, היא הקלון שבעבירות: אנשי קצב איימו כי יחזור בו מהסדר הטיעון, אם יימצא שאכן היה בהן קלון.


פורסם לראשונה 25/03/2008 20:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. יימשיך לחייך עוד שבועיים לפחות
צילום: איי אף פי
מומלצים