שתף קטע נבחר

האם: הצלפתי בילדיי כדי להדגים אגדה תנ"כית

בדיונים שהתקיימו הערב בבית משפט השלום בירושלים נחשפו פרטים נוספים מפרשות ההתעללות בילדים בירושלים ובבית שמש. הוארך ביומיים מעצרה של האם ל-12 מבית שמש. חוקרת המשטרה: האם קשרה את ילדיה לעמוד והצליפה בהם בחגורות, "כדי ללמד אגדה תנ"כית". הוארך גם מעצרם של האם מירושלים והמכר שלה החשודים שהתעללו בילדים הקטנים. אחד מהם, כבן שלוש, מאושפז במצב של צמח

מה גורם לאם להכות את ילדיה באכזריות ולהתעלל בהם קשות? זו השאלה שעדיין מטרידה את המשטרה ואת בית המשפט בפרשת האם ל-12 מבית שמש, שמעצרה הוארך הערב (יום א') ביומיים נוספים. חוקרת המשטרה, רס"ר חגית נוסרי, גוללה בבית המשפט עוד פרטים מהפרשה המזעזעת. היא סיפרה כי האם נהגה לקשור את ילדיה לעמוד בבית, להצליף בהם בחגורות. לטענת האם, היא עשתה זאת "כי הילדים ביקשו להדגים להם אגדה תנכית, שבה בת-שבע קשרה את שלמה לעמוד, והצליפה בו".

 

לגבי גילוי העריות, סיפרה חוקרת המשטרה: "כאשר אין מי שיעזור לילדים, ואין להם למי לדווח - כל מה שנותר להם זה

 להתנחם אחד בזרועות השני, כפי שעולה מהעדויות". עוד סיפרה שהאם נהגה להכות את הילדים כאשר לא שעו לבקשתה לקרוא פרקי משניות. לדברי החוקרת, בוצעה שרשת ארוכה של התעללויות. האם הודתה בחלק ניכר מהחשדות נגדה. השופטת חגית מאק-קלמנוביץ' פנתה לאם, והאם השיבה לה: "אני מוכנה לענות לך, בתנאי שהגברים ייצאו מהאולם". השופטת נענתה לבקשה.

 

אם לא תוגש בקשה אחרת שתצביע על נסיבות קונקרטיות המצריכות המשך המעצר, היא תשוחרר האם למעצר בית מלא למשך 15 ימים ובערבות כספית. ייאסר עליה ליצור קשר עם בעלה ועם כל אחד מילדיה למשך 15 ימים.

 

השופטת אמרה בדיון, בו ביקשה המשטרה להאריך את מעצרה של האם בחמישה ימים נוספים: "לכאורה מדובר במעשים חמורים המצדיקים את מעצר האם, אלא שבבחינת העובדות הקונקרטיות ניכר כי הקשיים הם בעיקר מן התחום הסוציאלי והפסיכולוגי, כאשר המעשים הפליליים חשובים פחות וספק אם יש ראיות למעשים פליליים שנעשו בתקופה האחרונה המצדיקים את מעצרה של האם לתקופה משמעותית". השופטת הוסיפה כי כל הילדים, פרט לאחת שלא עברה התעללות, הוצאו מבית המשפחה.

 

עשו "תיקון" לילדים

באותו בית משפט הוארך מוקדם יותר בשישה ימים מעצרה של האם החשודה בהתעללות מירושלים וכן הוארך בארבעה ימים מעצרו של המכר, החשוד שביצע "תיקון" בילדים, בהשפעת הרב אליאור חן, שנמלט כנראה לחו"ל. אחד הילדים, כבן שלוש, שנפצע אנושות עדיין מאושפז במחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין כרם במצב של צמח. הבן הגדול - בן ארבע וחצי - אושפז במצב קל, לאחר שגם הוא סבל מכוויות. המשטרה בודקת חשד להתעללות בילדים נוספים במשפחה.

 

על-פי מידע שנמסר בדיון בבית המשפט התברר כי החשוד הנוסף היכה את הילדים וגרם להם חבלות קשות. האם הית נוכחת בבית בעת שהמעשים בוצעו, ושתקה.

 

בא כוח המשטרה, עורך הדין פקד עדי מאיר, הציג לשופטת מסמכים המבססים את החשד לכאורה, בין היתר הוצגו מזכרים סודיים. באשר לחשוד, סיפר פקד מאיר שהאיש הזעיק את מד"א: "אני טוען שהוא גרם לחבלות לילד בן ה-3 וגם לילד בן ה-4".

 

השופטת חגית מאק-קלמנוביץ קבעה: "לאחר שעיינתי במזכרים שהוגשו, בהודעות המשיבה ובחלקים נוספים מחומר החקירה, נחה דעתי בנוגע לקיומו של חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות למשיבה. מבלי להיכנס בשלב זה לפרטי הדברים, די בכך שבילדים בוצעו מעשי התעללות וחבלות קשים ביותר, כשהמשיבה נמצאת בביתה ואחראית לשלום ילדיה".  

 

במסגרת החקירה נעצר גם האב בחשד שידע על הנעשה בבית אך לא עשה דבר. הוא שוחרר למעצר בית. מהחקירה עד כה עולה שככל הנראה המשפחה הייתה מושפעת מרב קבליסט, ומבחינתם מדובר היה ב"תיקון" של הילדים. 

  

בדיון קודם בפרשה, הציג בא-כוח המשטרה לשופט אלבום של תמונות מזעזעות של הילדים, ובמשטרה ביקשו שלא לפרסמן. "ותיקי משטרת ירושלים מתקשים לשמוע סיפור כה מזעזע", אמרו נציגי המשטרה בדיון הקודם. האם הודתה בחשדות וחזרה בה, ואילו האב ואדם נוסף שנעצר בפרשה מכחישים. בדיון אמר נציג המשטרה: "יש ראיות אשר הועברו לבית המשפט אשר מעידות על התעללות קשה וממושכת".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם החשודה מבית שמש
צילום: גיא אסיאג
האם מירושלים החשודה בהתעללות
צילום: גיא אסיאג
מומלצים