שתף קטע נבחר

רייס: צריך לעצור את הבנייה בהתנחלויות

במסיבת עיתונאים משותפת עם הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, אמרה מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, כי "יש לעצור את הבנייה בהתנחלויות, יש לבלום את הרחבתן, שאינה עולה בקנה אחד עם ההתחייבויות במפת הדרכים". היא ציינה כי התרשמה מאוד מהעבודה הרצינית בתהליך השלום

לאחר ששמעה את הדיווחים על הרחבת הבנייה בהתנחלויות ובשכונות סביב ירושלים, התייצבה אחר הצהריים (יום ב') מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, בעמאן וקראה לעצור את הבנייה: "אנו ממשיכים לצדד בעמדה האמריקנית שיש לעצור את הבנייה בהתנחלויות, יש לבלום את הרחבתן, שאינה עולה בקנה אחד עם ההתחייבויות לפי מפת הדרכים".

 

היא אמרה את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן. סאיב עריקאת אמר כי בפגישה עם רייס, הבהיר אבו מאזן שהבנייה בהתנחלויות היא "המכשול המסוכן ביותר בפני השלום".

 

לדברי רייס, עדיין אפשר להגיע להסכם שלום השנה: "אני חייבת לומר שהתרשמתי מאוד מהעבודה שנעשתה ומרצינות התהליך. אני חושבת שהכל הולך בכיוון הנכון".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הבטיח היום למנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף כי תופשר הבנייה בגושי ההתיישבות. בצהריים אמר ראש הממשלה בישיבת סיעת קדימה בכנסת: "אני לא צריך כל יומים להכריז ששכונות בירושלים תימשכנה להיבנות. כל הפרסומים על מבצעי בנייה דרמטיים בשטחים אינם נכונים ואין זה נכון שאנחנו בונים בניגוד להתחייבויות שניתנו. אנחנו לא בונים התנחלויות חדשות ולא מפקיעים קרקע לצורך התנחלויות חדשות, אבל ביתר עילית היא לא התנחלות חדשה למשל. כל אחד צריך להבין את זה והדברים האלה לא הוסתרו מעולם". 

 

אחרי אנאפוליס - תנופת בנייה

דו"ח חדש שפירסם היום "שלום עכשיו", קובע כי מאז ועידת אנאפוליס, פורסמו מכרזים לבניית 750 יחידות דיור במזרח ירושלים ונרשמה תנופת בנייה חסרת תקדים בשכונות היהודיות במזרח העיר. גם בהתנחלויות ישנה תנופת בנייה, והרחבת

המאחזים נמשכת.  

 

הדו"ח החדש מתייחס לבנייה בהתנחלויות ובמזרח ירושלים בחודשים ינואר עד מרס. הבנייה בשכונות היהודיות במזרח ירושלים, נכתב, נועדה להרחיבן לתוך השטחים הפלסטינים שממזרח לקו הירוק. על פי הדו"ח, מאז ועידת אנאפוליס פורסמו מכרזים לבניית 750 יחידות דיור במזרח ירושלים - עלייה של מאות אחוזים מהשנה שעברה, בה פורסמו מכרזים ל-46 יחידות דיור בלבד. בסך הכול מקדמת הממשלה בנייה של 3,648 יחידות דיור חדשות בשכונות בירושלים הנמצאות מעבר לקו הירוק, בהן: הר חומה, צור באחר, רמות, גבעת המטוס, גילה ונווה יעקב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
רייס בביקור במזרח התיכון
צילום: AFP
מומלצים