שתף קטע נבחר

"אולמרט אמר ליפנים שישראל תקפה בסוריה"

העיתון היפני "אסהי שימבון" דיווח כי ראש הממשלה אמר לעמיתו בטוקיו כי ישראל תקפה בספטמבר שעבר מתקן גרעיני שנבנה בסוריה בסיוע מצפון-קוריאה. הפרסום מסתמך על מקורות בכירים בממשלת יפן, שמסרו כי הדברים נאמרו בעת שאהוד אולמרט ביקר ביפן בסוף פברואר

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודה כי תקיפת ישראל בסוריה בספטמבר אשתקד כוונה למתקן גרעיני שנבנה בסיוע צפון-קוריאה – כך דיווח אתמול (ב') העיתון היפני "אסהי שימבון" במהדורת האינטרנט שלו. העיתון מסתמך על מקורות בממשלת יפן, שאמרו כי אולמרט דיווח על כך לראש הממשלה היפני, יסואו פוקודה, בעת שנועד עמו בטוקיו ב-27 בפברואר.

 

העיתון היפני ציין כי נראה שזו הפעם הראשונה שבה המידע המסווג נמסר לראש מדינה אחרת. ישראל הודתה באופן רשמי בתקיפה שהתרחשה ב-6 בספטמבר 2007, אך לא מסרה פרטים על יעדהּ.

 

על-פי המקורות, אולמרט אמר לפוקודה שהמתקן שהותקף היה מתקן גרעיני שנבנה בסיוע של צפון-קוריאה ובידע שלה, עם טכנאים שפיונגיאנג שיגרה. כמו כן, המקורות ייחסו לאולמרט אמירה שישראל מודאגת מהפצת הגרעין הנרחבת של צפון-קוריאה, ומעוניינת להרחיב את הדיאלוג עם היפנים בהתמודדות עם הסוגיה.  

 

המקורות היפנים הביעו דעות שונות לגבי הדברים שייחסו לראש ממשלת ישראל. "העובדה שהכרזה שכזו נמסרה במעמד רשמי כפגישת פסגה היא בעלת משמעות רבה", אמר בכיר במשרד החוץ היפני.

 

מקור אחר במשרד החוץ בטוקיו אמר: "ייתכן כי ראש ממשלת ישראל בסך הכל הציג עובדות שמציגות תמונה חיובית מבחינת ישראל". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ופוקודה
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים