שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב: נסיג חיילים מעיראק חרף ההסלמה
  יושב ראש המטות המשולבים, האדמירל מייק מאלן, אמר הערב לעיתונאים בפנטגון כי התוכנית האמריקנית להסיג חמש חטיבות לוחמות מקו האש בעיראק תצא לפועל על אף ההסלמה האחרונה בלחימה במדינה. לדבריו, הנסיגה הזאת תימשך עד יולי, ואז תתבצע הערכה מחודשת של המצב בשטח

  הפנטגון ימשיך להסיג כוחות מעיראק עד חודש יולי על אף ההסלמה האחרונה באלימות במדינה. כך אמר היום (ד') המפקד הצבאי הבכיר בארצות הברית, יושב ראש המטות המשולבים האדמירל מייק מאלן.

   

  מאלן הבהיר עם זאת כי ביולי תיפסק הסגת הכוחות כדי לבצע הערכה מחודשת של המצב הביטחוני במדינה. לדבריו, גל האלימות האחרון בבגדד ובבצרה לא ישנה את התוכנית להסיג חמש חטיבות לוחמות מקו האש - צעד שיחזיר את מספר הכוחות האמריקנים בעיראק למצב שהיה לפני שהורה הנשיא האמריקני ג'ורג' בוש על "תגבור כוחות" במדינה, אשתקד.

   

  "כרגע אנחנו עדיין מתכוונים להסיג את החטיבה החמישית - האחרונה מקרב חטיבות התגבור - עד סוף יולי, ואז תיערך תקופת הערכה וביסוס", אמר מאלן לעיתונאים בפנטגון, היום. הוא לא ציין מה יהיה אורכה של תקופת ההערכה. לדבריו, התנאים הביטחוניים בעיראק יהיו אלה שיכתיבו את הנסיגות העתידיות משם.

   

  דבריו של מאלן רמזו מה צפוי להיות המסר שיעביר הצבא האמריקני לקונגרס בשבוע הבא, כאשר המפקד העליון של ארה"ב בעיראק, הגנרל דיוויד פטריוס, יעדכן את המחוקקים על הלחימה במדינה. פטריוס כבר המליץ לנשיא בוש כיצד יש לפעול בשלב המבצעי הבא בעיראק. הוא צפוי להודיע לקונגרס כי ההפחתה המתוכננת של החיילים המוצבים במדינה תתבצע עד יולי - ואז תופסק לשם הערכת מצב.

   

  מאלן ציין כי ההסלמה בלחימה בבצרה בשבוע שעבר יצרה תחושת חוסר-ביטחון שאותה ינתחו המפקדים בשטח בכדי

  לקבוע האם הפנטגון יכול להתחיל לצמצם את מספר הכוחות המוצבים בעיראק בתום תקופת ההערכה. "כפי שאנחנו יודעים, זה היה שבוע אלים במיוחד, והאלימות וחוסר הביטחון הללו בהחלט ישפיעו על קביעת תוכניותינו העתידיות", אמר מאלן.

   

  מאלן משמש כיועץ הצבאי הבכיר לנשיא, אך הוא אינו מפקד על חיילים, ואינו נמצא בשרשרת הפיקוד העוברת מהנשיא לשר ההגנה ומשם למפקדים בשטח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים