שתף קטע נבחר

ליברמן: ברק רוצה לברוח לפני הבחירות המקומיות

ח"כ אביגדור ליברמן סבור שרמזיו של ברק על יציאה מהממשלה מעידים על חשש מפני תבוסה אפשרית בבחירות המוניציפליות: "הוא לא יכול להגיע לבחירות כלליות לאחר הפסד במקומיות, בלי גרוש, ועם עמיר פרץ מזנב בו"

הרמזים שמפזר לאחרונה אהוד ברק על יציאה אפשרית מהממשלה כבר עוררו סערה במפלגת העבודה. יושב ראש ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, סבור שהסיבה לאמירות מכיוונו של שר הביטחון ברורות: "אהוד ברק חושש להגיע לבחירות המוניציפליות, והוא מחפש דרך לצאת מהממשלה לפני נובמבר".

 

לטענת ליברמן, ברק מחפש דרך לצאת מהממשלה מאחר שהוא מבין שבבחירות לרשויות המקומיות העבודה תתרסק ותתבזה, והמפלגה תפסיד הרבה כסף שאין לה. "הוא לא יכול להגיע לבחירות כלליות לאחר הפסד בבחירות המקומיות, בלי גרוש, ועם עמיר פרץ מזנב בו".

 

על היערכות ישראל ביתנו לבחירות, אמר ליברמן כי מפלגתו מתכוונת להריץ מועמדים ב-40 רשויות, כאשר בחמש מתוכן ירוצו המועמדים גם לראשות הרשות. "אין טעם לייצר גלים בימים אלה", אמר יו"ר המפלגה בהתייחס לשקט התעשייתי סביבו, "אנחנו עסוקים בעבודה ובחריש עמוק בסניפים. אנחנו מנסים להיערך לבחירות המוניציפליות בצורה נכונה, וזה עיקר העבודה".

 

כיום יש לישראל ביתנו שלושה ראשי ערים, 25 סגנים וממלאי מקום וכמאה חברי מועצות עירוניות. ליברמן לא פוסל שבבחירות הקרובות תשתף ישראל ביתנו פעולה עם גופים פוליטיים אחרים. 

 

"לבחירות המקומיות אין קשר לפוליטיקה הלאומית", הוא אומר, "אך בכל אופן, זה אימון טוב - תרגיל על רטוב, לקראת הבחירות הכלליות".

 

בהתייחסו למצב המדיני-ביטחוני אומר השר לעניינים אסטרטגיים לשעבר כי "הכל מאוד נפיץ, וכולם מאוד דרוכים. שמעתי באתונה מנציגים של מדינות ערב שהם חושבים שזה רק עניין של זמן עד שתהיה התפוצצות אזורית. לא ברור איפה זה יהיה - איראן, עיראק, סוריה או לבנון - אבל זה יבוא. הסוגיה הלבנונית-סורית גורמת לדריכות רבה, ובמדינות ערב מאוד מודאגים מכך. אם יתקלח עימות במזרח התיכון, בכל מקרה נחטוף ריקושטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. העבודה תתרסק
צילום: גיל יוחנן
ברק. חושש?
צילום: רויטרס
מומלצים