שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארגנטינה: מאסר להורים שאימצו תינוקת חטופה
  בני זוג ארגטינאים שאימצו לפני שלושים שנה תינוקת שנחטפה מהוריה, פעילי שמאל שנעצרו על-ידי המשטר הצבאי, נידונו לשמונה ושבע שנות מאסר בעקבות תביעת בתם המאמצת
  בני זוג ארגנטינאים שאימצו לפני שלושים שנה תינוקת שהוריה נעצרו על ידי הממשל הצבאי ועקבותיהם נעלמו, נידונו לעונשי מאסר של שבע ושמונה שנים, בעקבות תביעה של בתם המאומצת. כך דיווח היום (שבת) ה-BBC.

   

   

  מריה אוגנייה סמפאלו נולדה לפני שלושים שנה, במהלך "המלחמה המלוכלכת", אז שלטה בארגנטינה חונטה צבאית, בזמן שהוריה, פעילי שמאל, היו במעצר.

  קצין בצבא, אנריק ברת'ייר, העביר אותה לידי אוסוולדו ריבאס ומריה כריסטינה גומז, שאימצו אותה לאחר שזייפו מסמכים על מנת להסתיר את זהותה.

   

  בית המשפט הפדרלי בבואנוס איירס גזר עונש של שמונה ושבע שנות מאסר על אביה ואמה, בהתאמה, ועונש של עשר שנים על ברת'ייר שהעביר אותה לידיהם. זו הייתה הפעם הראשונה בה ילד שנולד לאסירים שנעלמו במהלך המלחמה המלוכלכת תובע את הוריו המאמצים. "הם לא ההורים שלי – הם החוטפים שלי", אמרה סמפאלו.

   

  ארגוני זכויות אדם הביעו שמחה על הרשעתם של השלושה, אך הביעו צער על העונשים הקלים שהוטלו עליהם. העונש המקסימלי על העבירות בהן הורשעו ההורים המאמצים הוא 25 שנה בכלא.

   

  ב-2001 פנו לסמאפלו קבוצת סבתות של תינוקות שנחטפו בתקופת "המלחמה המלוכלכת" וגילו לה את זהותה האמיתית.
  כתוצאה מבדיקת די.אן.איי היא גילתה שהיא בתם של מירטה מאבל באראגן ולאונרדו רובן סמפאלו, שנחטפו על-ידי הצבא בדצמבר 1977 ומאז נעלמו עקבותיהם.

   

  במהלך "המלחמה המלוכלכת" נחטפו 30 אלף בני אדם שעקבותיהם נעלמו מאז. ככל הנראה, 500 מילדיהם ניתנו למשפחות שתמכו במשטר הצבאי. עד כה, אותרו 88 מהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים