שתף קטע נבחר

כתב אישום לאם מי-ם: "הרב הורה לשרוף הילדים"

כתב האישום נגד האם המתעללת בירושלים מתאר מסכת התעללות קשה: "הילדים טולטלו בעוצמה רבה, כשאחזו אותם בגבם או בכתפיהם, כאשר ראשם מטלטל בעוצמה". בנוסף עולה כי רב הורה לאם לבצע בילדיה הקטנים "תיקונים", "שמשמעותם הכאה, כפיתה, שריפת איברים והאכלה בצואה". מעצרו של חשוד נוסף בפרשה הוארך ב-5 ימים. האיש אמור היה להתחתן הערב

בזמן שבנה בן השלוש וחצי שוכב בבית החולים ומוגדר כצמח - הוגש היום (א') לבית משפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד אמו, שהתעללה בו ובאחיו בן הארבע וחצי. בנוסף הוגש כתב אישום נגד מכר של המשפחה, שהואשם שביצע "תיקון" בילדים, בהשפעת רב, שנמלט לקנדה.

 

זמן קצר לאחר הגשת כתב האישום הוארך ב-5 ימים מעצרו של חשוד נוסף בפרשה. האיש, מכר של האם, היה מעורב על פי החשד במעשי ההתעללות. החשוד, שאמור להתחתן הערב, הורשה בידי השופט לקיים את טקס הנישואים במשרדו של קצין החקירות במשטרה, אולם רגע לפני החתונה - ביטלה אותה משפחת הכלה.


האביזרים אשר שימשו להתעללות. צילום: גיל יוחנן

 

בכתב האישום נכתב כי "במהלך החודשים פברואר ומרס עברה הנאשמת יחד עם ילדיה לגור בדירת אמהּ בירושלים. במהלך התקופה התקשתה האם להתמודד עם עול גידול ילדיה ובייחוד התקשתה להתמודד עם חינוכם של ילדיה הקטנים. הנאשמת פנתה אל רב וביקשה את עצתו בכל הקשור לחינוך ילדיה. הרב הסיק כי בילדיה הקטנים שוכנים מזיקים ורוע וייעץ לנאשמת, ולחשודים נוספים לבצע 'תיקונים' בילדים כדי לסייע להם ולהוציא מקרבם את אותם מזיקים".

 

בהמשך כתב האישום נכתב כי הרב הורה לבצע בילדים "תיקונים" - "שמשמעותם טלטול, הכאה, כפיתה, שריפת איברים, האכלה בצואה ועוד. שניים מהחשודים, חברי הקבוצה, הופקדו על חינוכם של הילדים והתעללו בהם ובילדיה הנוספים של הנאשמת באופן שיטתי ובמספר רב של מקרים, במשך תקופה ארוכה, בתואנה כי מדובר ב'תיקונים' שמטרתם להוציא מן הילדים את השדים והמזיקים, אשר שוכנים בהם".

 

גם כמה ממקרי ההתעללות מתוארים בכתב האישום: "הנאשמת, שידעה על מעשה ההתעללות, המשיכה להפקיד את ילדיה". האם עצמה נאשמת בכך ש"בלא פחות מ-40 מקרים, נהגה הנאשמת בצוותא עם חלק מחברי הקבוצה לטלטל בעוצמה רבה את הילדים, כשהם אוחזים אותם בגבם או בכתפיהם, או כשהם אוחזים אותם בידיהם ורגליהם ומנערים אותם כאשר ראשם מטלטל בעוצמה קדימה ואחורה ומצד אל צד. כמו כן, נהגה הנאשמת בצוותא עם חלק מחברי הקבוצה, במספר רב של מקרים לכפות את ידיהם ורגליהם של הילדים באמצעות אזיקונים מפלסטיק וחבלים למשך שעות ארוכות, כמו כן נהגה הנאשמת בצוותא יחד עם חלק מחברי הקבוצה, במספר רב של מקרים, להכות את אחד הילדים בפניו, ולכופף את ידיו מאחורי גבו ולהניף אותו".

 

"ותיקי המשטרה הזדעזעו"

באחד הדיונים בהארכת מעצרה של האם, הציג בא-כוח המשטרה לשופט אלבום של תמונות מזעזעות של הילדים, ובמשטרה ביקשו שלא לפרסמן. "ותיקי משטרת ירושלים מתקשים לשמוע סיפור כה מזעזע", אמרו נציגי המשטרה בדיון הקודם. האם הודתה בחשדות וחזרה בה, ואילו האב ואדם נוסף שנעצר בפרשה מכחישים. בדיון אמר נציג המשטרה: "יש ראיות אשר הועברו לבית המשפט אשר מעידות על התעללות קשה וממושכת".

 

הבן הפעוט, המאושפז במחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, סובל מנזק מוחי שגרם לו להפוך לצמח.

בשבוע האחרון עבר שני ניתוחים שמאפשרים להעביר אותו למוסד לאשפוז ממושך. לקנה הנשימה שלו הוחדר צינור שמאפשר לחבר אותו למכונת ההנשמה דרך פתח בצוואר, ניתוח אחר איפשר להזינו באמצעות צינורית ישירות לקיבה.

 

בתוך כך, האריך בית משפט השלום בבאר שבע בשמונה ימים נוספים את מעצרה של האם מנתיבות, החשודה שביצעה מעשה סדום בשני בניה. בימים הקרובים תעבור האשה הסתכלות פסיכיאטרית, שבסופה יקבע אם היא כשירה לעמוד לדין.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הואשמה. האם מירושלים
צילום: גיא אסיאג
מומלצים