שתף קטע נבחר

חברי כנסת: טוב שהעסקה בוטלה, ביהמ"ש יכריע

פוליטיקאים מכל קצות הקשת הפוליטית בירכו על ביטול הסדר הטיעון בפרשת קצב ואמרו כי הנחת חומר הראיות בפני בית המשפט תאפשר למתלוננות לגולל את סיפורן. ח"כ יחימוביץ': כתב האישום צריך לכלול את כל קשת העבירות, לרבות אונס. ח"כ לבנת: החלטת מזוז לחתום על הסדר הטיעון היתה לא ראויה מראשיתה. ח"כ איתן: לשמור על חזקת החפות של קצב

ביטול הסדר הטיעון בפרשת עבירות המין של הנשיא לשעבר, משה קצב, התקבל בסיפוק בכל קצוות המערכת הפוליטית. חברי כנסת רבים מתחו ביקורת על התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ואמרו כי הנחת חומר הראיות בפני בית המשפט תאפשר למתלוננות להשמיע סוף סוף את קולן. 

 

עוד על ביטול הסדר הטיעון:

 

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) אמרה כי "טוב שבוטלה הפארסה המביכה של הסדר הטיעון הנפסד עם קצב.

על היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ללמוד מטעויותיו ולהעמיד את קצב לדין במהירות האפשרית ככל עבריין מין סדרתי, על מנת שהצדק ייצא לאור. בחסות הסדר הטיעון ביצע קצב ביצע מעשים מגונים במערכת המשפט. ביטול ההסדר הוא מסר חשוב למתלוננות נגד בעלי שררה. אני מקווה שכעת יביא מזוז את חומר הראיות כולו לבית המשפט ויניח לשופטים להכריע".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) אמרה כי "אחרי שקצב ביזה את הציבור בישראל ואת מערכת המשפט, אולי ייצא שכרנו בהפסדנו – אם אכן יתנהל משפט והאמת של המתלוננות תצא לאור. ברור שכתב האישום במקרה זה צריך לכלול את כל קשת העבירות שביצע קצב בפועל ואשר לא נכללו בעסקת הטיעון, לרבות אונס".

 

ח"כ משה שרוני (גמלאים) אמר כי "התרגיל שביצע קצב מכוער ואינו מתאים למי שהיה נשיא המדינה ושר בממשלות ישראל. ח"כ אורית נוקד (עבודה) אמרה כי "התנהגותו של קצב היא יריקה בפרצופה של מערכת המשפט ושל הפרקליטות" וכי היא מקווה שבמשפט ייצא הצדק לאור וקולן של המתלוננות יזכה סוף סוף להישמע". ח"כ לימור לבנת (ליכוד) אמרה כי "החלטת מזוז לחתום עם קצב על הסדר טיעון היתה לא ראויה מראשיתה וחבל שלא נענה לדרישת נשיאת ביהמ"ש העליון לבטלה לאחר שנחתמה".

 

ח"כ רן כהן (מרצ) אמר כי "חזרתו של קצב מהסדר הטיעון נראית כ'תרגיל מסריח' שלו ושל הפרקליטים שלו, תוך ניסיון להישען על כך שהפרקליטות פסלה למעשה חלק מתלונות הקורבנות. כך ינסו אנשי קצב להפחית את האשמה עליה סוכם בהסדר. אני קורא למזוז לחזור להאמין בגרסת הקורבנות ולהגיש כתב אישום על כל המעשים הנוראיים שהן גוללו".

 

ח"כ מיכאל איתן (ליכוד) שיבח את הנשיא לשעבר על החלטתו ואמר כי קצב הוכיח במעשים ולא בדיבורים שבהסדר הטיעון לא פעל מזוז לטובתו. "מבלי לפגוע בלגיטימיות של המתלוננות, יש לשמור על חזקת החפות על פיה כל אדם חף מכל אשמה עד אשר הוכחה אשמתו בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלאון. פארסה שבוטלה
צילום: דודי ועקנין
תרגיל מכוער. שרוני
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
יחימוביץ'. קצב ביזה הציבור
צילום: דודי ועקנין
לשמור על חזקת החפות. איתן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים