שתף קטע נבחר

אביהם של הילדים מי-ם היכה חשוד בהתעללות

אביהם של הילדים שעברו התעללות קשה בירושלים הסגיר את שמעון גבאי - שהיה מבוקש כמעורב בפרשה החמורה - לידי המשטרה. נציג המשטרה אמר בדיון בבית המשפט כי גבאי, שנפגע בעינו מאגרוף האב, נקשר באופן ישיר על-ידי חשודים אחרים והילדים למעשים המזעזעים

שמעון גבאי - אחד החשודים בפרשת ההתעללות בשני הילדים הקטנים בירושלים - הוסגר הבוקר (יום ד') למשטרה. מי שמסר אותו לידי השוטרים הוא מכרו, אביהם של הילדים שנפגעו קשות. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו בשישה ימים.

 

מאז שמקרה ההתעללות המזעזע בשני הילדים נחשף לפני כחודש, חיפשה המשטרה את גבאי ואת הרב אליאור חן. בדיון בבית המשפט סיפר חוקר המשטרה, רס"ר מלכיאל הבט, כי אביהם של הילדים התקשר לקצין במשטרת מרחב ציון והודיע לו כי הוא קבע להיפגש עם גבאי. במהלך המפגש היכה האב באגרוף בעינו של החשוד. 

 

הרב החשוד שהורה להתעלל: מי אתה, אליאור חן?

 

רס"ר הבט: "החשוד נקשר באופן ישיר על-ידי חשודים אחרים ועל ידי הילדים לביצוע המעשים החמורים. אני מתכוון לגרימת כוויות על-ידי מצתים ותנורים, מתן מכות בצורות שונות, ביצוע טרטורים שונים וטלטולים תוך כדי איבוד הכרה של הילדים. בנוסף הוא השקה אותם במשקה חריף בכוח".

 


הוסגר על ידי האב. גבאי, בכניסה לדיון בהארכת המעצר (צילום: דודי ועקנין)

 

חוקר המשטרה אמר כי גבאי הודה כי ברח, למרות שידע כי מחפשים אחריו. "החשוד הוא חלק מקבוצה מצומצמת של אנשים אשר אורח חייהם, התנהגותם, צורת החינוך אותה העניקו אופיינית אך ורק להם".

 

עורכת דינו של החשוד, פנינה כהן מסנגוריה הציבורית, טענה כי גבאי מכיר את החשודים, אבל מכחיש כל קשר למעשה. במשטרה חושדים כי גבאי התחבא בקברי צדקים וביישוב אלעד. 

 

כתב אישום חמור נגד האם

בראשית השבוע הוגש כתב אישום נגד אם הילדים, בגין התעללות בשניים כחלק מ"תיקונים" שנערכו בחינוכם בהשראת אליאור חן.

 

כתב האישום נגד האם המתעללת מתאר מסכת התעללות קשה: "הילדים טולטלו בעוצמה רבה, כשאחזו אותם בגבם או בכתפיהם, כאשר ראשם מטלטל בעוצמה". בנוסף עלה כי רב הורה לאם לבצע בילדיה הקטנים "תיקונים שמשמעותם הכאה, כפיתה, שריפת איברים והאכלה בצואה".

 

באחד הדיונים בהארכת מעצרה של האם, הציג בא-כוח המשטרה לשופט אלבום ובו תמונות מזעזעות של הילדים, ובמשטרה ביקשו שלא לפרסמן.

 "ותיקי משטרת ירושלים מתקשים לשמוע סיפור כה מזעזע", אמרו אז נציגי המשטרה. 

 

שלשום הוארך בארבעה ימים מעצרו של חשוד נוסף בפרשה, אברהם מסקלצ'י. הוא נעצר בחשד שהיה מעורב בהתעללות בשני הילדים הקטנים. מסקלצ'י הכחיש כל קשר למעשים, וטען כי הוא רק מכיר את אבי המשפחה. הוא הוזמן במארס לחקירה, שבמהלכה יצא מהבניין ונעלם. החשוד אותר בסופו של דבר בבית הוריו.


פורסם לראשונה 09/04/2008 14:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבאי בדרך לבית-המשפט
צילום: דודי ועקנין
מומלצים