שתף קטע נבחר

נחל עוז: "לא היה מה לעשות, הם נורו בכל גופם"

פרמדיק מד"א אבי טייגר הוזעק למקום הפיגוע במסוף הדלקים בנחל עוז, ובשיחה עם ynet תיאר את המראות: "היו עליהם פגיעות רבות. כשהבנו שלא נוכל לעזור, חילצנו את עצמנו מחשש לפגיעה". בפיגוע המשולב נהרגו שני ישראלים, כבני 30

"נכנסנו לתוך המסוף דקות ספורות לאחר שנפלו המרגמות במקום, ומצאנו את שני הישראלים שנורו בכל חלקי גופם" - כך סיפר ל-ynet אבי טייגר, פרמדיק של מד"א המתגורר בנחל עוז, שהוזעק למקום הפיגוע הרצחני במסוף הדלק הסמוך לקיבוץ, בו נהרגו שני ישראלים.

 

חזית הדרום שוב גובה קורבנות

 

"אחד היה בתוך רכב והשני מחוצה לו, כשעל גופם פגיעות ירי רבות", הוסיף הפרמדיק, שלווה בכוחות צה"ל. "מהר מאוד הבנו שאנחנו כבר לא יכולים להחיות אותם". שני ההרוגים, עובדי המסוף, היו כבני 30.

 

על-פי צה"ל, צה"ל מדובר בחולייה של ארבעה מחבלים אשר חצו את הגדר וביצעו ירי מנשק קל לעבר עובדים שהיו באותה עת במסוף הדלקים. שניים מהם נורו ונהרגו, האחרים נמלטו, ככל הנראה לשטח הפלסטיני.

 במקביל, פעל צה"ל בצפון הרצועה והרג שלושה פלסטינים בשכונת סג'אעייה מזרחית לעזה. הפלסטינים דיווחו כי ההרוגים הם נערים.

 

על הדקות שקדמו למראות הקשים, סיפר טייגר: "קיבלתי הודעה על אירוע ירי ושני פצועים אנוש בדרכי לשדרות, ומיהרתי להגיע אל המקום באמבולנס. בדרך עוד הספקתי להתקשר הביתה ולבקש מהמטפלת להכניס את הילדים שלי לממ"ד, כי נפלו פצמ"רים בתוך שטחי הקיבוץ".

 

בזירת האירוע, טייגר וצוותו מיהרו לסגת, מחשש שייפגעו בעצמם על ידי המחבלים. "זו סיטואציה לא קלה, מצד אחד אתה יודע שיש אנשים שנפגעו והם צריכים לקבל טיפול, ומצד שני אתה נכנס לתוך שטח כשמחבל יכול לארוב לך מאחורי הקיר.

 לאחר שהבנו שלא נוכל לעזור להם, חילצנו את עצמנו כחצי קילומטר משם - להתרחק מטווח המרגמות ולאפשר לצבא לשוב ולטהר את השטח".

 

תושבי נחל עוז נקראו כאמור להישאר בחדרי הביטחון מחשש להמשך פעילות חוליית המחבלים. החשש התבדה - אך ירי פגזי המרגמה נמשך גם אחר כך. "היה נורא מפחיד - אני הרבה שנים בנחל עוז ובחיים לא חוויתי כזה מטח של יריות ופגזים", סיפרה ל-ynet עפרה הרטוב, חברת הקיבוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי טייגר, היום בנחל עוז
צילום: זאב טרכטמן
האמבולנסים במקום הפיגוע
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים