שתף קטע נבחר

אילון: משבר המנהיגות בעבודה כתוב על הקיר

המשך לקרע הפנימי בעבודה: השר עמי אילון מתח ביקורת על יו"ר המפלגה אהוד ברק, בכנס פעילים בגבעתיים וסימן את המטרה: "כל עוד ברק יוביל אותנו בנתיב הביטחוני, מדיני, חברה-כלכלה ובית המשפט העליון, אני אעזור לו. ברגע שהוא יסטה מהדרך הזאת אני אתייצב מולו"

"כל עוד ברק יוביל אותנו בנתיב הביטחוני, מדיני, חברה-כלכלה ובית המשפט העליון, אני אעזור לו. ברגע שהוא יסטה מהדרך הזאת אני אתייצב מולו". כך אמר הערב (יום ב') השר עמי אילון בארוע הרמת כוסית עם כ-200 מפעיליו בגבעתיים, שאליו הגיעו גם הח"כים סנה, אביטל, ונוקד.

 

אילון אמר עוד כי "משבר המנהיגות במפלגת העבודה כתוב על הקיר בכל שפה". לדבריו, תחילת תהליך

ההחלמה הינו הכרה במחלה. "אם מפלגת העבודה לא תכיר את גודל המשבר, שתחילתו במשבר מנהיגות, אז אנחנו לא נצליח לצאת מהמשבר הזה", אמר לתומכיו.

 

"המנהיגות בראייתי זו מנהיגות שיש לה שני תפקידים: היא צריכה לייצר תקווה. והיא צריכה לייצר קבוצה. כרגע מנהיגותה של מפלגת העבודה לא עושה אף אחד משני הדברים", אמר השר אילון.

 

ח"כ אפרים סנה אמר באותו ארוע כי "לא תהיה תקומה למפלגה גדולה אם היא לא תוליך תהליכים חברתיים ומדיניים". סנה העריך כי בתקופה שבין פסח וראש השנה צפויה התקדמות מאוד משמעותית בהידברות עם הפלסטינים. "לא יכול להיות מצב ולא יהיה מצב שמפלגה שדוגלת בשלום שלא תתמוך בתהליך הזה, וחלילה אם תחבל בו, למפלגה כזו לא תהיה תקומה", הזהיר.

 

סנה התייחס לחבריו, השר אילון וחברות הכנסת נוקד ואביטל ואמר: "על יד השולחן הזה יושבים אנשים שלא יתנו למשוך את מפלגת העבודה לדרך שהיא לא דרכה. איפה שלא תהיה דרך גם לא תהיה תנועה".

 

השר אילון ציין בדבריו כי על אנשי המפלגה להיות ראויים להנהגה. "הדבר הראשון שאנו כאנשי

ציבור צריכים לזכור הוא שהמדינה חשובה יותר מהמפלגה. לא הכל פוליטיקה. והדבר השני: שהמפלגה חשובה יותר מהאגו הפרטי של כל אחד מאיתנו. יותר מידי פעמים אנחנו שוכחים את זה", אמר.

 

בהמשך דבריו קרא אילון לערוך דין וחשבון פנימי על שאלת הישיבה בממשלה.

"אם אנחנו יודעים לומר לעצמנו בשביל מה אנחנו בממשלה, אז אנחנו יכולים להסביר את זה לכם, הציבור שהבאתם אותנו לשם". הוא קרא לקדם את חוק "פיצוי מרצון" ולהוריד את המאחזים, כחלק מהתהליך המדיני מול הפלסטינים.

 

כזכור, טקס הרמת הכוסית של העבודה שנערך לפני כמה ימים, עמד בצל המאבקים הפנימיים. חברי הכנסת עמיר פרץ ויורם מרציאנו נעדרו ממנו במופגן ויו"ר המפלגה, אהוד ברק, דיבר על אחדות: "אנחנו צריכים נגמ"ש גדול מאוד ויהיה בו מקום לכולם. נאבק ביחד עד שנחזור להנהגת המדינה. יש לנו נבחרת לאומית שיושבת פה. אנו נעמוד בכך בהמשך נחזור להוביל את מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. הכתובת על הקיר
צילום: גיל יוחנן
ברק. משבר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים