שתף קטע נבחר

חברי החטופים מתכננים: ליל סדר מול בית רה"מ

שלושת החיילים החטופים - שליט, רגב וגולדווסר - נמצאים כבר חג חירות שני בידי שוביהם. חבריהם מתכוונים לערוך את ליל הסדר כהלכתו מול מעון ראש הממשלה בירושלים. "מקווים שהפעם יגיעו גם חברי כנסת ויוכיחו שהם מחויבים לנושא", אמר אחד המארגנים

"העובדה שהחברים שלנו עדיין אינם בבית בליל הסדר השני מוכיחה שנושא שחרור החטופים לא נמצא בראש סדר העדיפויות של ראש הממשלה". כך אמר הערב (יום ב') מיקי לייבוביץ', חברו של אודי שיחגוג יחד עם חבריו מ"מטה החברים" את ליל הסדר מול מעון ראש הממשלה בירושלים.

 

ההגדה שיקראו החברים נפתחת במילים אלה: "אודי, אלדד וגלעד, זהו חג חירות שני שאתם לא איתנו, זהו חג שני שמשפחותיכם ישובות לשולחן החג בלעדיכם. האם אתם בכלל יודעים שחג עכשיו? ביום שנחטפתם נשבענו כי לעולם לא נזניח אתכם. נשבענו כי לעולם לא ניתן לשכוח אתכם. נשבענו כי נמשיך להילחם את מלחמת החופש שלכם, עד שתחזרו אלינו בריאים ושלמים".

 

שליט, רגב וגולדווסר נחטפו בקיץ 2006. חבריהם החליטו לצאת לפעולת המחאה המקורית

ולדרוש את החזרתם המהירה לחיק משפחותיהם. לייבוביץ' סיפר כי בכוונת החברים לקיים סדר פסח כהלכתו, כולל קריאת הגדה שתכיל קטעים חדשים לכבוד שלושת החטופים.

 

בנוסף לעשרות חברי המטה הזמינו חבריהם של שלושת החטופים גם את כל חברי הכנסת להשתתף בליל הסדר המקורי. "אנחנו מקווים שבניגוד למנהגם עד כה - כאשר התעלמו ממשלוח המנות ששלחנו להם וממכתבה של מיקי גולדווסר אליהם - הפעם הם יגיעו ויוכיחו שהם מחויבים לנושא שחרור החטופים", אמרו במטה.

 

בשבועות האחרונים ארגנו אנשי "מטה החברים" מספר פעילויות להגברת המודעות למצבם של החטופים והצורך הדחוף בשחרורם. בין היתר הפיצו בקרב יושבי בתי הקפה בתל אביב ביום שישי לפני הצהריים את מספרי הטלפון של חברי הכנסת והשרים והאיצו בהם לשלוח הודעות עם קריאה לחכי"ם ולשרים לפעול לשחרור החטופים. להערכת חברי המטה יצאו בעקבות פעילות זו אלפי מסרונים לאישי הציבור וחלקם אף השיבו לשולחים.

 

מחר צפויה להיערך בירושלים הפגנת אימהות מול ביתו של ראש הממשלה לקראת חג הפסח. "אנו מקווים שהמדינה מחויבת לבנינו לפחות כפי שהם מחויבים ותורמים למדינה" נאמר בהודעה שפרסמו יוזמות העצרת.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 659 ימים. אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו על-ידי חיזבאללה ללבנון לפני 644 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לייבוביץ'. מכינים את הסדר
צילום: ניב קלדרון
מומלצים