שתף קטע נבחר

עושים סדר בסביון

תלמידי בתי הספר הממלכתיים הגיעו למרכז ללימודי יהדות בסביון, כדי להשתתף בסדר פסח מוקדם, ולא הפסיקו לשיר ולרקוד. כתב ynet היה שם

יום שלישי בבוקר. בני נוער בגיל העשרה, לבושים חגיגית ונרגשים מתיישבים סביב שולחנות מפוארים לרקע המוזיקה הפיסחית המתנגנת באולם.

 

"מה לנו וליציאת מצרים המרוחקת, או יותר נכון, מה מסמל עבורנו חג החרות?", שואל את עשרות הילדים הרב שמואל אהרן ברודמן, הלובש "קיטל" צחור לכבוד המאורע החגיגי, וכבר פותח בעריכת "קדם הסדר" המלווה בשירים, בהסברים מרתקים, במנהגי המסורת והקשרם האקטואלי, וכמובן, איך לא? במצות, מיץ ענבים וחרוסת.


רוקדים בהסבה (צילומים: ישראל ברדוגו)

 

"אנחנו בית ספר חילוני", מספרת אומרת שוש, מחנכת כיתות ו', "אבל כולנו רואים חשיבות בערכים המשותפים ובמניעת הבורות הקשורה לתרבות עמנו. המרכז בסביון פועל בדרך מיוחדת להעניק לתלמידינו את החיבור למקורות ומסייע לנו בהפנמת ערכי הכבוד והמורשת דרך הפעילויות הנפלאות שמפתיעות אותנו בכל פעם מחדש".


נא להגביה את המצות

 

ה"סדר" החווייתי הזה, שמסייע לילדים להתמצא בהגדה ומחבר אותם לסדרי הפסח האמיתיים שבבתיהם, הוא רק חלק מהפעילות הענפה של המרכז ללימודי היהדות בסביון, אשר פועל ליצירת חוויה ערכית בצורה מרתקת, בכלים חדשניים ובהתאמה לעניינים אקטואליים. כל פעילות במרכז מלווה בסיור פסטוראלי בגן הצמחים התנכ"י המקיף את שטח המרכז, לצד סדנאות למידה אינטראקטיביות ומרכזי פעילות יצירתיים.


ועכשיו תור קערת הסדר

 

"אנחנו מביאים לימי עיון ייחודיים במרכז את היחידות המובחרות שלנו ובהם קצינים, הרוכשים כלים למנהיגות אמת ולבניית צבא ערכי"- אומר תא"ל אבנר כהן, שהגיע עם קבוצת צוערים מבה"ד 1 לצורך תיאום יום גיבוש נוסף במרכז. "זה מדהים לראות איך המשתתפים מפנימים את הערכים הנלמדים, ואיך הדברים מתממשים בשטח"- הוא מוסיף.

 

לצלילי המוזיקה ושירת הילדים, המכניסה אותנו היישר לשולחן החג אנחנו פוגשים ברב דוד ברודמן, רב היישוב ונשיא המרכז והוא מסכם: "אני מלא הערכה לצוות החינוכי הנפלא שלנו, ולכל השותפים שעזרו להגיע להצלחה גדולה כל כך. כשאני רואה, יום יום, את אלפי בני הנוער, הסטודנטים, החיילים, הקצינים, ההורים ואישי החינוך, אני יודע שברכה מיוחדת מתקיימת בעבודתנו. אני גם מרגיש שהמרכז שלנו מהוֶה את שאיפתי הגדולה מאז השואה, להמשיך את שׁוֹשֶלֶת עמנו, ולחזק בקרב בני הנוער שבישראל את הזהות היהודית מתוך מציאת המלכד והמשותף בין כולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב ברודמן מוביל את קדם הסדר
צילום: ישראל ברדוגו
פסח, מצה ומרור
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים