שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסד: הדרך לשלום עוברת בעימות
  בכינוס מפלגתו בדמשק, הודה נשיא סוריה, בשאר אסד, כי אכן מתקיימים מגעים עם ישראל דרך צד שלישי, אך דיבר בשבח ה"התנגדות" לשחרור רמת הגולן: "הדרך לשלום עוברת בעימות מול הכוח המקפח"

  נשיא סוריה, בשאר אסד, דיבר אתמול (א') בשבח "ההתנגדות" לשחרור רמת הגולן. "ההתנגדות היא הזכות הלגיטימית של עמנו והיא תישאר כזאת כל עוד יישאר הכיבוש על אדמת המולדת. הדרך לשלום עוברת בעימות מול הכוח המקפח", אמר אסד בוועדה המרכזית של מפלגת הבעת' בדמשק.

   

  הוא אישר את דברי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בראיונות החג כי מתנהלים מגעים ישראל דרך צד שלישי במאמץ לבחון את חידוש המשא ומתן. "יש מאמצים שנעשים בכיוון הזה. זה לא דבר חדש, ודיברנו על כך בעבר". עם זאת, אסד הביע התנגדות למשא ומתן חשאי: "סוריה מתנגדת לשיחות או מגעים חשאיים עם ישראל. כל דבר שנעשה בהקשר הזה יהיה פומבי".

   

  לדבריו, "סוריה מביעה בכל הזדמנות את נכונותה לכונן שלום צודק וכולל בהתאם להחלטות הבינלאומיות... אבן הבוחן בקבלה של כל משא ומתן יהיה שהם יתנהלו ברצינות ושתהיה מחויבות לביצוע החלטות האו"ם. זאת, במיוחד שהצד הישראלי יודע היטב מה מקובל ומה בלתי מקובל על הצד הסורי". 

   

  לפני מספר ימים אמר הנשיא אסד כי ארצו מתכוננת למלחמה עם ישראל, וסבורה שיש סיכוי שכך יקרה, אולם לדבריו - הסיכוי נמוך. בכינוס בדמשק, אמר אסד כי "איש מאיתנו אינו יכול לשלול את אופציית המלחמה, אולם יש ויכוח האם ישראל תפתח במלחמה נגד לבנון וסוריה או שמא ארצות הברית תפתח במלחמה נגד איראן. עלינו לנתח את המצב מזווית האינטרסים האמריקנים, משום שהמלחמה האחרונה על לבנון הוכיחה שישראל רצתה להפסיק בשלב מסוים את הלחימה, אולם הממשל האמריקני אילץ אותה להמשיך". 

   

  בראיון החג ל"ידיעות אחרונות", התייחס ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לנושא הסורי. הוא נשאל אם הוא מוכן לאשר את ה"פיקדון" שנתנו רבין, פרס, נתניהו וברק, לפיו ישראל תהיה מוכנה להחזיר את כל רמת הגולן תמורת שלום: "מה שאני יכול לומר הוא שאני מאוד מעוניין בתהליך שלום עם הסורים, אני פועל בעניין ואני מקווה שהמאמצים שלי יבשילו לקראת מהלך בעל משמעות. אני מבטיח לכם שבנושאים שעומדים ביננו לבין הסורים הם יודעים מה אני רוצה מהם, ואני יודע היטב מה הם רוצים מאיתנו".

    

  על טיב המגעים המתקיימים היום בין ישראל לסוריה ועל תוכנם, סירב אולמרט לומר דבר: "יש מקום לקיים תהליך שיביא להסכם בין ישראל לסוריה. הסורים יודעים שאני רוצה בכך. הם יודעים מה ציפיותיי, ואני חושב שאני יודע מה ציפיותיהם".

   

  אבל שום דבר לא קורה

   

  "על זה אני לא רוצה להגיב", אמר אולמרט.


  פורסם לראשונה 20/04/2008 22:48

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  בשאר אסד
  צילום: AFP
  רוצה תהליך. אולמרט עם הרמטכ"ל
  צילום: לע"מ, אבי אוחיון
  מומלצים