שתף קטע נבחר

60 למדינה: בימין "תיקנו" את הדגל

אחרי ההתנתקות ובצל האפשרות לנסיגות נוספות, קבוצה בימין השיקה את "דגל החורבן": במקום מגן דוד, בין שני פסי התכלת ניצבת תמונת ישיבת ההסדר שנחרבה בנווה דקלים

ערב יום השואה ושבוע לפני יום העצמאות ה-60 למדינת ישראל, בימין החליטו לעצב מחדש את דגל ישראל. פסי התכלת נשארו, אבל במקום מגן דוד באמצע - מופיע תצלום ישיבת ההסדר של נווה דקלים, כפי שנראתה אחרי שהחריבו אותה הפלסטינים.

 

מעל העיצוב החדש, שעיצב האמן אהרן שבו, מופיע הכיתוב החגיגי "60 שנה למדינת ישראל", ומתחתיו: "חורבן 35 שנות התיישבות בגוש קטיף".

 

מי שעומד מאחורי היוזמה לעיצוב החדש הם פעילי "המטה העולמי להצלת העם והארץ" שאמרו כי ההחלטה לעצב מחדש את הדגל התקבלה בעקבות השבר הגדול במחנה הימין, ונוכח כוונת הממשלה להמשיך בנסיגות ולחלק את ירושלים. הדגל החדש יופץ ברחבי הארץ גם כבולי זיכרון ועליהם גם הכיתוב "לא נשכח ולא נסלח". 


 

ראש המטה, הרב שלום דב וולפא, אמר ל-ynet: "החלטנו לציין את 60 שנות המדינה בחורבן הגדול שהביאו על עם ישראל, תוך שיתוף פעולה עם החמאס, חיזבאללה ואל-קאעידה. כל מי שמעוניין שפשע הגירוש והחורבן לא יחזור על עצמו חייב לעצור ולומר עד כאן".

 

תמונת הדגל החדש מופיעה בעלון "ארץ ישראל שלנו", שיופץ בסוף השבוע בבתי כנסת ברחבי הארץ. הכתבה המרכזית בעלון היא ראיון עם פרופ' הלל וייס שקורא לאזרחי ישראל שלא לחגוג את יום העצמאות כרגיל, ולא להניף את דגל הלאום נוכח כוונת הממשלה לבצע נסיגות נוספות.

 

"המצב כיום חמור בהרבה ממה שהיה ערב מלחמת ששת הימים", אמר וייס, "כיום מצרים נמצאת ברצועה, יחד עם אל-קאעידה, וחמאס שמנסה לפרוץ את המעברים. עיר ואם בישראל נחמסת ונדרסת שמונה שנים, ופליטיה נפוצים. אחיותיה, אשקלון, נתיבות ואף קריית גת, נדרכות. כל הדרום ועד המרכז מאוים בטילים.

 

"נשיא ארה"ב בא לקבל את ליטרת הבשר, ועימו קונדוליזה רייס הבאה לגבות את השטר. שלטונות ישראל משתפים פעולה ומגישים את ראשנו לשחיטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדגל האלטרנטיבי
המטה הלאומי להצלת העם הארץ
וייס. לא לחגיגות
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים