שתף קטע נבחר

חשד באוסטריה: האב המתעלל קשור לרצח נערה

חוקרי משטרה בודקים חשד שיוזף פריצל, האב האוסטרי שכלא ואנס את בתו במרתף ביתו במשך 24 שנה, קשור לפרשת רצח לא פתורה של נערה לפני 22 שנה. זאת לאחר שהתברר שרעייתו היא הבעלים של נכס באגם שבו נמצאה הגופה. המשטרה פנתה בקריאה לעדים לפרשה ליצור קשר עם השלטונות

המשטרה האוסטרית הודיעה היום (ד') לחקור קשרים אפשריים בין יוזף פריצל, החשוד בכליאת בתו וילדיה במרתף ביתו, לבין פרשת רצח של נערה לפני שנים רבות, שמעולם לא נפתרה. 

 

פרשת צינוק האימה:

 

קצין במשטרת אוסטריה מסר כי חוקרים בודקים אם פרשת גילוי העריות המזעזעת את אוסטריה קשורה לרציחתה של מרטינה פוש לפני 22 שנים. גופתה של פוש נמצאה בחוף אגם מונדזי, עשרה ימים לאחר שנעלמה. היא הייתה בת 17. עיתון אוסטרי דיווח כי רעייתו של האב המתעלל, רוזמרי פריצל, הייתה הבעלים של פונדק בצדו האחר של האגם. קצין המשטרה הדגיש כי לפי שעה לא ידוע על קשרים בין החשוד לקורבן הרצח, אך ייבדק אם יש לו אליבי.

 

על-פי דיווחים, פריצל כבר הורשע בניסיון אונס בשנות ה-60 ואף בהצתה, עבירה שבגינה אף ריצה עונש מאסר. גורמים ברשויות המקומיות אמרו היום שיספקו זהויות חדשות לבתו אליזבת ולשלושת ילדיה שהיו כלואים עמה, כדי לסייע להם להתגבר על הטראומה. ראש שירותי הרווחה באזור, הנס-היינץ לנץ, אמר כי הוצע גם לשאר בני המשפחה לשנות את שמם על מנת שיוכלו לפתוח דף חדש. עם זאת, ציין, בני המשפחה טרם קיבלו החלטה סופית בעניין.


ניידות שידור באמשטטן. תדמיתה של אוסטריה תשוקם? (צילום: AP)

 

פסיכיאטרים ורופאים החלו להעניק להם סיוע נפשי ורפואי, אך לדעת מומחים, יידרשו עוד שנים ארוכות של טיפולים. "זה יכול לקחת בין חמש לשמונה שנים", אמר מקס פרידריך, הפסיכיאטר המטפל בקורבן כליאה

מפורסמת אחרת במדינה, נטשה קמפוש, ששוחררה ב-2006 לאחר שהייתה כלואה במשך שמונה שנים. מצבה של המבוגרת בילדיהם של אליזבת ויוזף פריצל, שאישפוזה בסוף השבוע הביא לחשיפת הפרשה, מוסיף להיות קשה. היא נמצאת בתרדמת, מונשמת, ומטופלת בדיאליזה.

 

המשטרה מחפשת עדים

החוקר המשטרתי שעומד בראש חקירת הפרשה המזעזעת, פרנץ פולצר, פנה היום בקריאה לכמאה אזרחים לפנות למשטרה כדי למסור מידע נוסף לחוקרים. פולצר ביקש מכל מי שהתגוררו בסמיכות לביתם של משפחת פריצל, שם נכלאו אליזבת וילדיה במרתף, ליצור קשר עם המשטרה. "אני מבקש מהם לפנות אלינו, אם מי מהם ראה דבר מה חשוב, שבאותו הזמן נראה שולי", אמר פולצר.

 

משטרת אוסטריה המשיכה גם היום לחקור את פריצל, אך גורמים משטרתיים ציינו כי מלבד חתימתו על הצהרה המאשרת כי כלא את בתו ואנס אותה, וכי הביא עימה לעולם שבעה ילדים, סירב להשיב לשאלותיהם, או להסביר את מעשיו.

 

בתוך כך, הקנצלר האוסטרי אלפרד גוזנבאוור אמר היום כי ממשלתו מתכוונת להשיק קמפיין לשיקום תדמיתה של אוסטריה בעולם בעקבות הפרשה המזעזעת שריתקה את העולם. "זו לא אוסטריה שביצעה את הפשע. זוהי פרשה פלילית שלא תיאמן, אך גם מקרה מבודד", אמר גוזנבאוור בהתייחסותו הפומבית הראשונה לפרשה. "לא נאפשר למדינה כולה להיות בת ערובה בידי גבר אחד", אמר לעיתונאים בבירה וינה.


פורסם לראשונה 30/04/2008 15:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוזף פריצל. פרשות נוספות?
צילום: רויטרס
המרתף בו כלא את בתו וילדיה
צילום: רויטרס
מומלצים