שתף קטע נבחר

צנחן נחת לתוך הקהל בתל-אביב, 8 נפצעו

לפחות שמונה בני אדם נפצעו לאחר שצנחן נחת על הקהל במהלך צניחה חופשית בחוף ירושלים בתל אביב. שניים במצב קשה, בהם הצנחן עצמו, שלושה בינוני ושלושה קל

מפגן הצניחה בחוף תל-אביב נגמר באסון: שמונה בני אדם נפצעו בצהריים (יום ה') כאשר צנחן סטה ממסלולו ונחת על הקהל במהלך מפגן צה"ל בתל-אביב. שניים מהם נפצעו קשה, בהם הצנחן עצמו, איש מילואים מנוסה. שלושה נפצעו בינוני ועוד שלושה נפצעו קל. הפצועים פונו לבית החולים וולפסון בחולון ואיכילוב בתל-אביב. מפקדת זרוע היבשה תבדוק את נסיבות האירוע.

 

 

על-פי עדי ראייה שהיו במקום, הצנחן פספס את ה"אי" שעליו היה אמור לנחות ופגע בחלק האחרון שבו עמד הקהל, ליד מחסומי האבטחה. הצנחן סטה מנתיב הצניחה, כנראה בשל הרוח העזה. בצה"ל הבהירו כי כל הצנחנים במפגן הם אנשי מילואים שצנחו פעמים רבות בשירותם, והתכוננו למפגן הזה.


אחד הצנחנים במהלך המפגן (צילום: ישראל ברדוגו)

 

מפקד כוחות הרפואה במקום מטעם מד"א, אבי סימוביץ', שהיה עד לתאונה סיפר ל-ynet: "עמדנו בחוף ירושלים וזיהינו שאחד הצנחנים יורד באופן לא מבוקר במהירות עצומה אל הקרקע. הוא ניסה לעשות סיבוב לעבר הים, אבל אז פגע בצופים שעמדו ליד מחסומי האבטחה ולאחר מכן נחבט אל הקרקע".

 

"באוויר היו בין עשרה לחמישה עשר צנחנים. הכל היה נראה בסדר עד שאחד מהם הטלטל מצד לצד ונחת מהר מדי", סיפרה עדת ראייה, "היו אלפים בכל מטר פנוי על החופים בתל אביב, והיתה צפיפות נוראית, כך שזה בטח גרם למספר הנפגעים הגדול יחסית. האירוע התרחש אחרי כארבעים חמש דקות של מפגן אווירי שעבר בשקט".


פינוי הנפגעים (צילום: רפי ברבירו)

 

יוסי ערוסי וכמה מחבריו הגיעו מרמלה הגיעו לצפות במופע. "היינו ממש מטרים ספורים ממקום התאונה. אנשים התגודדו שם בהמוניהם והייתה סככה עם אנשים. פתאום ראינו את הצנחן שהסתבך, כדי לא לפגוע בהרבה אנשים הוא שינה מסלול ונפל על החוף. שמענו בום וראינו אנשים רצים אליו ואז פינו אותו משם", סיפר ערוסי. "היו שם גם אנשים וילדים שנפצעו קל. החלה מהומה במקום ולאמבולנסים היה קשה להגיע לאזרחים. לא היו צעקות אבל הייתה המולה כי כולם ניסו לעזור".

 

אורן, עד ראייה נוסף, מספר: "ראיתי שניים שנחתו לא בתוך הנקודות המיועדות לכך אלא במגרש כדורעף והיו כאלה שנחתו על החוף, הבנתי על-פי תנועת הרגליים שזו לא הייתה נפילה רכה". עדת ראייה סיפרה שכאשר הצנחן נחת על הקהל, התקהלו אנשים סביב הפצועים, והדבר הקשה על פעולת החילוץ: "זה אופייני לישראלים".

 

בחוף ירושלים נערכו מפגני אווירובטיקה וחילוץ אוויריים, על-ידי מסוקי ומטוסי חיל האוויר. מטסים נוספים נערכו בחלקים אחרים ברחבי הארץ. כוחות ההצלה התקשו להגיע לפצועים בשל ההתקהלות של אנשים רבים באזור התאונה. 

 

בהכנת הידיעה השתתפו אבי כהן, יעל ברנובסקי, רפי ברבירו, חנן גרינברג ואיוי לרר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטה ממסלולו
צילום: AFP
צוותי מד"א פינו נפגעים
צילום: ישראל ברדוגו
אחד הצופים שנפגעו
צילום: רפי ברבירו
מומלצים