שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חוג הסילון

  לענבל פינטו ואבשלום פולק אין רגע דל. בין סיבובי הופעות ביפן, שוויץ, זגרב וספרד הם עוצרים בארץ לפתוח את פסטיבל ישראל וממשיכים לחודש חזרות על יצירה חדשה בנורבגיה. פלא שהם מותשים?

  שבועות ספורים אחרי שנחתו מסיבובי הופעות אינטנסיביים בשוויץ ובזגרב ורגע לפני שהם קופצים שוב על מטוס הפעם למדריד, עוצרים רקדני להקתם של ענבל פינטו ואבשלום פולק לנשימה קצרצרה בתל אביב. בסטודיו במרכז סוזן דלל הם הציעו אתמול (א') הצצה ליצירתם החדשה, "הידרה", שהציגה בבכורה במרכז סאיטמה שביפן בנובמבר שעבר ותפתח ב-24 במאי את פסטיבל ישראל בירושלים. 


  מחפשים לגרות ולסקרן (צילום: סאטו הידאמי)

   

  "אנחנו מחפשים שמות שיגרמו לאנשים סוג של גירוי ויסקרנו אותם", אמר פולק במסיבת העיתונאים שנערכה לקראת הפרמיירה הישראלית, "הידרה היא מילה שמקפלת בתוכה הרבה מאד משמעויות. זו המפלצת רבת הראשים מן המיתולוגיה או יצור חד-תאי שאין לו חוט שידרה. זו מערכת כוכבים בשביל החלב ואי ביוון. כל אחד יכול לקחת מזה את מה שנראה לו".  


  בכל מפגש נוצר משהו חדש (צילום:  א.אוואנה)

   

  על העבודה, קופרודוקציה יפנית-שוויצרית-ישראלית, עבדו היוצרים במשך חודשים בישראל וביפן. לצד רקדני הלהקה מישראל, רוקדים גם שני רקדנים אורחים מיפן. ההכרות עם הרקדנים היפנים כמו גם עם מוזיקאים יפנים עכשוויים, פתחה צוהר אל עולם חדש של דימויים שלדבריהם מהווים את ליבת היצירה החדשה.

   

  "בכל מפגש נוצר דבר חדש, בטח כשמדובר במפגשים עם אנשים בעלי מטען תרבותי שונה ורקדנים יוצרים עם סגנון משלהם. בכל קבוצה שעובדת יש אינטראקציה שמשפיעה על הדבר עצמו. בסופו של תהליך נוצרים חיים", אמר פולק בהתייחס להשפעות האוריינטליות על היצירה.

   

  "יש לנו צורך לאסוף ולערבל חומרים וחלק ממה שרואים על הבמה נובע כמובן מהעבודה המשותפת ביפן ומההיכרות עם האנשים שפגשנו ומהתרבות היפנית למרות זאת, זו לא יצירה יפנית אלא עבודה שבדרך עקיפה מכילה אלמנטים מסוימים שהשאלנו".

   

  לדברי השניים השנה האחרונה, שכללה לא מעט מופעים מחוץ לישראל, היתה קשה במיוחד. "אנחנו די מותשים", הודו השניים.

   

  הלהקה, זה נכון, נעה ונדה בין ישראל לתפוצות אך למרות זאת אומרים בני הזוג פינטו ופולק שהבסיס היה ועוד מרכז סוזן דלל בתל אביב. "אנחנו פתוחים להצעות", הוסיף פולק והדגיש, "בעיקר כי אנחנו לא יודעים להגיד לא".

   

  ההצלחה הגדולה של הלהקה ביפן מעוררת מן הסתם תיאבון. "אני חושב שאוהבים אותנו ויש אלינו הערכה רבה ביפן", אמר פולק, "האולמות מלאים ואנחנו ממשיכים לקבל הזמנות וזה כיף גדול.

  יש הרבה פתיחות לעולם המחול, קיבלו אותנו שם בצורה נפלאה".

   

  הודות לביקוש החליטה הנהלת פסטיבל ישראל להזמין מופע נוסף של "הידרה" מה שיאפשר לקהל גדול יותר לצפות ביצירה החדשה שנכון לעכשיו אינה משובצת להופעות נוספות בישראל.

   

  למחרת המופע בפסטיבל בירושלים יעלו פינטו ופולק על מטוס לנורבגיה לחזרות של חודש על יצירה חדשה נוספת ולהופעות של "שייקר" ו"בוביס". חוג הסילון, כבר אמרנו?

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הידרה. תפתח את פסטיבל ישראל
  צילום: סאטו הידאמי
  לאתר ההטבות
  מומלצים