שתף קטע נבחר

משרד האוצר התערב, ההוספיס לחולים סופניים לא ייסגר

פרסום ראשון: רישיון בית החולים שיבא יתוקן כך שיכלול גם את ההוספיס שבתחומו, והמקום המאפשר לחולים סופניים להעביר את ימיהם האחרונים בכבוד ימשיך לפעול

בשורות טובות. מסתמן פתרון שימנע את סגירת ההוספיס לחולים האונקולוגים בבית החולים שיבא: במשרד האוצר ובנציבות שירות המדינה מצאו פתרון שיאפשר את המשך הפעילות במקום. נציבות שירות המדינה תתקן את רישיון בית החולים שיבא כך שיכלול גם את הפעלת ההוספיס, ובאופן זה יתווספו תקנים עבור ההוספיס. פעולה זו לא היתה אפשרית עד כה, משום שהמחלקה לחולים הסופניים לא היתה כלולה ברישיון בית החולים. 

 

ממשרד האוצר נמסר: "מאחר ומנהל בית החולים שיבא לא מצא לנכון לפתור את בעיית התקנים בהוספיס במסגרת משאבי בית החולים הנתונים, משרד האוצר בחר להתערב בנושא ופעל למציאת פיתרון מחוץ לבית החולים. נושא התקנים הוסדר מול נציבות שירות המדינה, כך שיתאפשר לכלול את ההוספיס ברישיון בית החולים". 

 

מקום של כבוד - צפו בסרטון על ההוספיס בתל השומר (ארכיון)

עוד נמסר מהאוצר כי משרד הבריאות עודכן בפיתרון שנמצא. 

 

ד"ר יצחק זיידס, סגן מנהל בית החולים שיבא, אמר בתגובה כי במהלך היממה האחרונה קיבל מספר רמזים לפיהם ההוספיס לא ייסגר. "אני מקווה שכל הרמזים האלה הם עננים שמבשרים גשם. אם הפתרון יהיה הוספת תקנים אז אני אהיה מאושר".


 

"טיפול בעל חשיבות אנושית ממדרגה ראשונה"

ההוספיס האונקולוגי בשיבא הוא אחד המקומות היחידים בארץ המעניקים לחולי סרטן סופניים אפשרות להעביר את ימיהם האחרונים בשלווה ובכבוד. ההוספיס בתל השומר הוקם לפני 18 שנים וכיום הוא המרכז הגדול מסוגו בארץ. במקום יכולים להשתכן כ-25 מטופלים, המקבלים טיפול גופני תומך ותמיכה נפשית בשבועות האחרונים לחייהם. ההוספיס מאפשר לחולים לשהות יחד עם בני משפחותיהם בסביבה רגועה, נעימה ומכובדת. 

 

ראשי האגודה למלחמה בסרטן פנו ביום א' במכתב לראש הממשלה אהוד אולמרט וביקשו ממנו להתערב ולמנוע את סגירת ההוספיס. "לא ייתכן להצעיד את מדינת ישראל לאחור בתחום הטיפול התומך בחולים הנוטים למות. משמעות סגירת ההוספיס בתל השומר, שהוא היחידי במרכז הארץ, היא בראש ובראשונה הפסקת טיפול בעל חשיבות אנושית מהמדרגה הראשונה, שהחולים לא יזכו לה במסגרת שאינה הוספיס", כתבו.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
לא ייתכן להצעיד את המדינה לאחור
צילום: שי רוזנצוויג
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים