שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל: יש צורך ב"פעולה מוחשית" נגד איראן
  דובר רה"מ לתקשורת זרה אמר בתום ביקורו של הנשיא בוש בישראל: "שתי המדינות רואות את האיום, ואנו מבינים יחדיו שנדרשת פעולה מוחשית כדי למנוע מאיראן להמשיך ולהתקדם בתוכנית הגרעין". הוא הגדיר את המאמצים הדיפלומטיים בנושא כ"חיוביים", אך הוסיף כי יש לבצע פעולות נוספות

  ארצות הברית וישראל החליטו שיש שצורך "בפעולה מוחשית" כדי למנוע מאיראן לפתח נשק גרעיני. כך אמר היום (ו') דובר של ראש הממשלה לתקשורת הזרה, לאחר סיום ביקורו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, בישראל.

   

  הדובר, מרק רגב, אמר: "אנחנו באותו מצב. שתי המדינות רואות את האיום, ואנו מבינים יחדיו שנדרשת פעולה מוחשית כדי למנוע מאיראן להמשיך ולהתקדם בתוכנית הגרעין".

    

  רגב תיאר את המאמצים הדיפלומטיים שנעשו את כה, כדי להפעיל לחץ על איראן כ"חיוביים", אבל הוא הוסיף:

  "זה ברור שצריך לנקוט בצעדים נוספים". כשנשאל על פעולה צבאית, אמר הדובר: "מנהיגים של הרבה מדינות דיברו על אפשרויות רבות הנמצאות על השולחן, כמובן, ישראל הסכימה שיש אפשרויות רבות".

    

  אתמול התייחס גם נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, לנושא האיראני. בנאום בכנסת הוא אמר: "מתן רשות לתומכי הטרור הגדולים בעולם להחזיק בנשק הקטלני ביותר, תהיה בגידה בלתי נסלחת בדורות הבאים. למען השלום, לעולם אסור להרשות לאיראן להחזיק בנשק גרעיני". הנשיא בוש הדגיש: "בישראל יש אולי 7 מיליון תושבים, אבל כשאתם נלחמים בטרור וברשע אתם חזקים כמו 307 מיליון, כי אמריקה עומדת לצידכם".

   

  הנושא האיראני עלה גם בפגישתם של הנשיא בוש עם ראש הממשלה אולמרט ביום רביעי. בתום הפגישה אמר הנשיא בוש כי ארצות הברית תעמוד לצידה של ישראל גם במאבקה נגד התחמשותה הגרעינית

  של איראן. "זהו זמן מעניין בו אנו נמצאים, כאשר דמוקרטיות כמו כאן, וגם אחרות, מאותגרות ועומדות מול קיצונים מהצד החשוך של העולם. אנחנו נעמוד עם המדינות הדמוקרטיות נגד הטרור, נעמוד עם ישראל נגד הנשק הגרעיני, עם ממשלת סניורה בלבנון נגד חיזבאללה אשר הפנה את הנשק לתוך לבנון כלפי בני עמו", אמר בוש.

   

  אולמרט התייחס אף הוא לאיום האיראני, והגדיר אותו "סכנה ליציבות העולם". "מדינות רבות בעולם מובלות על-ידי ארצות הברית, המבקשת לעצור את איראן מהשגת כוח גרעיני. ישראל תבקש להצטרף למאמץ המובל על-ידי ארה"ב. המאמץ הזה נמשך כלפי האיום המהווה סכנה ליציבות העולם", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים