שתף קטע נבחר

ח"כ גלנטי על גאידמק: גם נסראללה יקנה מפלגה

במכתב ששלח ח"כ גלנטי לוועדת הכנסת, בבקשה שלא לאשר את התפצלותם של שלושה ח"כים למפלגתו של גאידמק, הוא כתב: "על גבם של בוחרי 'גיל' יקבלו בוגדי 'גיל' וגאידמק זמן שידור ויגייסו כל רפה שכל ורודף בצע שתמורת חופן ירוקים ישלחו אותם לנהל את המדינה". ח"כ שרוני: יש גבול לשקרים. גאידמק: השפיות עזבה אותו

הגמלאים לא נחים: מחר (יום ב') צפויה ועדת הכנסת לדון ולהחליט אם לאשר את התפצלותם של שלושת חברי סיעת הגמלאים - משה שרוני, אלחנן גלזר ושרה מרום-שלו לסיעה חדשה במסגרת מפלגת "צדק חברתי" של ארקדי גאידמק. לקראת הדיון שיגר יו"ר הסיעה, ח"כ יצחק גלנטי, מכתב חריף לחברי הוועדה.

 

תחת הכותרת "הידרדרות הדמוקרטיה הישראלית לזנות פוליטית", מתאר גלנטי את השתלשלות העניינים ואת הסיכום של הפורשים עם גאידמק. הוא מעלה מספר שאלות במכתבו, בהן: "האם ועדת הכנסת רשאית להכיר בסיעה בכנסת כמייצגת מפלגה חיצונית שלא נרשמה לבחירות לכנסת ה-17? או כמייצגת מפלגה עתידית?"

 

עוד קובל גלנטי: "ההסכם קובע כי "מפלגת צדק חברתי" (של גאידמק -א.מ) מתחייבת להפקיד לחשבון הבנק המשותף סכום השווה לגובה כספי מימון מפלגות לאחר הפחתת עלות שכר יועצי סיעת 'צדק לגמלאים', וכי: היא מתחייבת לשאת בעלויות שכרם הכוללות של 22 עובדים ועובדות שכירים אשר יהיו עובדי מפלגת צדק חברתי, ואשר ימונו על ידי סיעת צדק לגמלאים".

 

גלנטי תוהה האם לא מדובר כאן במתן שוחד לעין כל. "האין כאן ניגוד אינטרסים או תמורה מיידית ו/או עתידית לשוחד?". הוא אף מחמיר ושואל: "מה תהיה דמותה הציבורית של הכנסת וועדותיה לאחר מתן הלגיטימציה לגאידמק? זאת ועוד- הכרה מעין זו של ועדת הכנסת עשויה לתת לנסראללה, לאחמדיניג'אד ולחורשי רעתנו מבפנים (באופן ישיר או עקיף) - אין סוף רעיונות לקניית סיעות, מפלגות ואף ח"כים בודדים".

  

עוד מסביר הח"כ הזועם: "על גבם של בוחרי 'גיל' יקבלו בוגדי 'גיל' וגאידמק בראשם זמן שידור לבחירות הבאות ויגייסו כל רפה שכל ורודף בצע שתמורת חופן ירוקים ישלחו אותם לנהל את המדינה בממשלה, בכנסת ובועדות הכנסת".

 

גאידמק: השפיות עזבה אותו

אחד הפורשים, ח"כ שרוני, מסר בתגובה: "כל הפוסל במומו פוסל. תגובותיו של ח"כ יצחק גלנטי, לפילוג, הן על גבול הפתטיות. אני רוצה לרענן את זכרונו של ח"כ גלנטי שהיה בין חברי הכנסת הראשונים שהביע נכונות לחבור יחד איתי למפלגתו של מר ארקדי גאידמק ולמעשה להיכנס לנעליו של ח"כ אלחנן גלזר.

 

"ח"כ גלנטי ניהל איתי משא ומתן ומאחר שמר גאידמק שהה באותה עת ברוסיה, הביע גלנטי נכונות לטוס עד לשם, במטוסו הפרטי של גאידמק ולהיפגש עימו. אני פסלתי את המפגש כי ח"כ גלנטי סירב לאפשר לנציג מטעמי להיות נוכח בפגישה. מאחר שאני מכיר את ח"כ גלנטי היטב עוד מימי שיבתנו יחד במפלגת 'גיל', לא סמכתי עליו ודרשתי לצרף לנסיעה ולפגישה נציג מטעמי".

 

עוד אמר ח"כ שרוני: "יש גבול לחוצפה, לעזות המצח ולשקרים של ח"כ גלנטי שמפלגתו שילמה עד היום ל-50 פעילי מפלגה ויותר שכר. כמות שהיא קטנה מחצי ממקבלי השכר העתידיים שיעבדו במפלגתי החדשה. טול קורה מבין עיניך ח"כ גלנטי, והפסק לזרות חול בעיני הציבור".

 

באשר לאיחוד בין פורשי הגמלאים למפלגת "צדק חברתי", אמר גאידמק בתגובה: "כל הצעדים נעשו בהתאם לחוק ולנהלים הקיימים". על דבריו של גלנטי, אמר גאידמק: "אינני מוכן אפילו להגיב לאדם שהשפיות עזבה אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
ח"כ גלנטי. הידרדרות לזנות פוליטית
צילום: יואב גלאי
ח"כ שרוני. טול קורה
צילום: גיל יוחנן
גאידמק. השפיות עזבה את גלנטי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים