שתף קטע נבחר

ח"כ שרוני: רפי איתן עצמו נגוע בקשרי הון-שלטון

מכתבו החריף של רפי איתן שפורסם ב-ynet, ובו האשים את הפורשים מסיעת הגמלאים בשחיתות פוליטית, עורר תגובה זועמת מצד מנהיג הפורשים, ח"כ משה שרוני: "איתן הוא האחרון שצריך לדבר בשל היותו בעל אינטרסים בחברות". איתן הגיב: "שרוני משקר לאורך כל הדרך"

הגמלאים ממשיכים להתקוטט: "השר רפי איתן בהיותו אדם אמיד, הוא האדם האחרון שצריך לדבר על קשרי הון ושלטון. אני מזכיר לו שעוד לפני הבחירות האחרונות הוא עצמו שם מיליון שקלים בקופת המפלגה על מנת ש'גיל' תצא לדרכה", כך אמר הערב (יום ב') מנהיג הפורשים מסיעת הגמלאים, חבר הכנסת משה שרוני, בתגובה למכתבו של יו"ר הגמלאים, השר רפי איתן, שפורסם ב-ynet.

 

במכתב החריף ביקר איתן בתקיפות את הפורשים מסיעתו על חבירתם לאיש העסקים ארקדי גאידמק. איתן תבע משר המשפטים, דניאל פרידמן, ומהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפעול לשינוי החוק, כך שח"כים פורשים יהיו מנועים מהתמודדות בבחירות לכנסת במשך שתי קדנציות.

 

"פרישתם של שלושה חברי כנסת מסיעת גיל והתחברותם למר גאידמק היא שחיתות פוליטית לפי כל קנה מידה", כתב איתן. "הבוחרים שבחרו בסיעת הגמלאים התכוונו לסיעה סקטוריאלית שתייצג את הבעיות הרלוונטיות לגמלאים ולזקנים במדינה".

  

משה שרוני לא נותר חייב: "השר איתן, בהיותו בעל אינטרסים בחברות פעילות בארץ ובעולם, מכהן במקביל כשר בממשלת ישראל וידו הארוכה נוגעת בשורה של נושאים המצביעים על קשרי הון ושלטון".

 

איתן דחה את טענותיו של ח"כ שרוני ואמר ל-ynet: "לא הבאתי למפלגה כסף מזומן, אלא ערבות בנקאית. אני נתתי ערבות בנקאית על סך כמה מאות אלפי שקלים יחד עם השר יעקב בן יזרי ועוד 100 אלף שקלים ניתנו מאוהדי המפלגה בצורת ערבות בנקאית".

 

לדבריו, "שרוני משקר לאורך כל הדרך. הוא העליל עלילות על מנכ"ל המשרד שלי ומעליל עלילות עליי. אני בפירוש מתכוון להגיש נגדו קובלנה פלילית בגין זאת".

            

איתן התייחס לטענותיו של שרוני לפיהן הוא בעל אינטרסים בחברות פרטיות: "מה שנכון הוא שבאתי מחברות בינלאומיות, והפקדתי את כל עסקיי בהן ובכלל בחברות נאמנות מהרגע שנבחרתי והתחלתי לכהן בתפקיד. זאת, על פי הכללים של ניגוד עניינים, כפי שקובע החוק וכפי שקובעים הנהלים. כיום אין לי מעורבות בחברות כאלה. אני לא פעיל בהן ואני אפילו לא מקבל מהן דיבידנדים. הכול מופקד בנאמנות. דבריו של שרוני נגדי הם עלילה. זה איש ששופך עלילות", סיכם. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
תראו מי שמדבר. שרוני
צילום: גיל יוחנן
עלילות ושקרים. איתן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים