שתף קטע נבחר

מחווה: פלוסי ענדה דיסקיות עם שמות החטופים

יו"ר בית הנבחרים האמריקני הגיעה לישראל בראש משלחת של 13 חברי קונגרס רפובליקנים ודמוקרטים לרגל חגיגות ה-60 ונועדה עם הנשיא פרס. היא הדגישה את מחויבותה לסוגיית החטופים וציינה כי תציב את הדיסקיות בפתח לשכתה

נשיא המדינה, שמעון פרס, נפגש היום (א') עם יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, אשר הגיעה לישראל מלווה במשלחת של 13 חברי קונגרס מהמפלגה הרפובליקנית והדמוקרטית לרגל חגיגות ה-60.

  

במהלך הפגישה ענדה פלוסי על צווארה שלוש דיסקיות ועליהן שמות החיילים החטופים - אהוד גולדווסר, אלדד רגב וגלעד שליט. פלוסי הדגישה את מחויבותה לסוגיית החטופים וציינה כי תציב את הדיסקיות בפתח לשכתה בוושינגטון. ל-ynet נודע כי בשבוע שעבר נפגשה פלוסי עם נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, ובכוונתה להיפגש בישראל גם עם משפחות גולדווסר ורגב.


פלוסי ופרס. קשר עמוק ומחוייבות הדדית (צילום: AP) 

 

"מיום הקמתה חיה מדינת ישראל ב'שכונה לא בטוחה'. נוכחנו לראות זאת שוב בשבוע שעבר במתקפה העצובה על קניון באשקלון. למרות זאת, לאורך השנים ישראל ואתה (פרס - א.ז) תמיד פעלתם להשיג שלום", אמרה פלוסי והוסיפה כי מלחמתה של ישראל בטרור ובגרעין האיראני הינה מלחמה למען העולם כולו.

 

בהתייחס למצב ברצועת עזה אמר פרס ליו"ר בית הנבחרים כי שלטון חמאס מונע הקמת מדינה פלסטינית. "עזבנו את עזה, פינינו את כל היישובים הישראליים וחמאס עדיין יורה. כשחמאס יורה טילים מעזה הוא יורה טילים נגד הקמת מדינה פלסטינית ופוגע בעצמו", אמר הנשיא.

 

פרס התייחס גם לקשר העמוק והמחוייבות ההדדית בין ישראל לארה"ב ואמר כי "חברות זו חשובה בעיקר לאור הבעיות המדיניות והביטחוניות הקשות הניצבות בפני ישראל והעולם כולו, ובראשן ניסיונות איראן לייצר נשק גרעיני להשמדה המונית. במזרח התיכון קיים עימות ברור בין איראן למדינות ערביות מתונות.

 

"איראן מבקשת להשליט הגמוניה דתית קיצונית על האזור כולו כאשר מנהיגיה בזים לערכי החיים, בזים לערכי השלום. מתקיים באיראן שילוב מסוכן של נפט, טרור וקיצוניות. כך קורה גם בלבנון, הנהרסת על ידי חיזבאללה - שליחה הנאמן של איראן - ועל ידי חמאס בעזה המהווה גרורה איראנית נוספת", הוסיף פרס. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלוסי. שכונה לא בטוחה
צילום: AP
מומלצים