שתף קטע נבחר

ברק ב"גיבושון": יהיו בחירות עד סוף השנה

"אם פעם לא התייחסו אלינו ברצינות, היום ברור יותר ויותר שזה יהיה המועד", אמר יו"ר העבודה לקראת פתיחת מושב האביב בכנסת

כנס טלנסקי - כך מכנים במערכת הפוליטית את מושב האביב של הכנסת, שנפתח היום (ב') בתום הפגרה. לצד החקיקה במליאה ובוועדות, תעסיק את הנבחרים - כמו גם את חוקרי המשטרה והפרקליטים - פרשת "מעטפות הכסף", שקיבל ראש הממשלה מהנדבן היהודי האמריקני.

 

אמש, ב"גיבושון" לקראת פתיחת המושב, נשמעה אולי הסנונית הראשונה - ודווקא מצד השותפה הבכירה לקואליציה. "אני מעריך שהבחירות יוקדמו וייערכו עד סוף השנה או תחילת 2009", העריך יו"ר העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק. 

 

הכינוס נערך בביתו של ח"כ דני יתום. "הכוונה הייתה לעשות ערב גיבוש

 לקראת פתיחת המושב", סיפר המארח ל-ynet. "האווירה הייתה טובה, ישבנו יותר משעתיים. אני אמרתי שהולך להיות מושב גורלי וסוער, ושאני חושב שלא צריך לתת גיבוי לראש הממשלה, ושהוא היה צריך להתפטר כבר לאחר מלחמת לבנון השנייה. עכשיו, עם כל החשדות שרובצים עליו, נשבר לחלוטין אמון הציבור בו. מכיוון שאי אפשר להחליף את הציבור - צריך להחליף את ראש הממשלה".

 

ברק מצידו חזר על הערכתו בעניין הקדמת הבחירות. הוא הוסיף: "אם פעם, כאשר אמרנו את הדברים האלה, לא התייחסו אלינו ברצינות - היום ברור יותר ויותר שזה יהיה מועד הבחירות". מנגד, סיפר יתום, "הוא אמר גם שאין סיבה למהר ושצריכים לשמור על קור רוח".

 

בינתיים, גם במפלגת השלטון קדימה מחממים מנועים: בסוף-השבוע קיימו כמה מחברי הסיעה "כנס רעיוני", שיש מי שראה בו קריאת תגר על ראש הממשלה. מאחורי הקלעים, בכירי המפלגה כבר נערכים לאפשרות של התמודדות קרובה על הירושה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צדקנו: ברק
צילום: תומר אפלבאום
מומלצים