שתף קטע נבחר

הותר לפרסם: טלנסקי מימן נסיעות רה"מ לחו"ל

עם הסרתו המוחלטת של צו איסור הפרסום בפרשת "מעטפות הכסף" מתברר שהמשטרה אספה מסמכים המחזקים את עדותו של משה טלנסקי, לפיה חלק מהכספים שהעביר לאולמרט מימנו נסיעות פרטיות לחו"ל. ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן, ניהלה יומן ממוחשב מפורט על סכומי הכסף שהתקבלו מטלנסקי - בסך הכל כ-150 אלף דולר

טפח נוסף נחשף בפרשת "מעטפות הכסף". חלק מהכספים שהעביר לאורך השנים משה (מוריס) טלנסקי לראש הממשלה, אהוד אולמרט, מימנו לפי החשד נסיעות פרטיות של אולמרט לחו"ל - כך עולה ממסמכים שהחרימה המשטרה שהותרו הערב (יום ד') לפרסום, לאחר שצו איסור הפרסום הוסר לחלוטין. בידי המשטרה יומנים של מנהלת לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, שבהם ניהלה רישום של הכספים שהועברו מטלנסקי לאולמרט והתאריכים.

 

בידי המשטרה כ-7 רישומים ממחשבה של שולה זקן בדבר סכומי כסף והתאריכים שבהם התקבלו אותם סכומים. הסכום המצטבר מגיע לכ-150 אלף דולר.

 

ההתפתחויות האחרונות בפרשה:

 

חוקרי המשטרה פשטו בשבועות האחרונים על משרד התמ"ת ועל עיריית ירושלים והחרימו מסמכים שונים בעניין החשד שראש הממשלה קיבל סכומי כסף במעטפות מטלנסקי. המשטרה בדקה איזו תמורה לכאורה קיבל טלנסקי עבור הכסף. מהחקירה מסתמן כי הקשר בין אולמרט לטלנסקי לא הסתכם בסיוע לעסקי המיני בר של האחרון או בהתקנת פסי האטה מול ביתו.

 

בשל צו איסור הפרסום שהוציאה המשטרה לפני כשבועיים, לא ניתן היה לפרסם כל פרט הנוגע למפגשים של אולמרט עם טלנסקי, סכומי הכסף שהועברו לכאורה במעטפות, מקומות המפגש וכן העברות בנקאיות. בנוסף, לא ניתן היה לפרסם פרטים על חשבונות הבנק אליהם הועברו לכאורה הכספים שקיבל אולמרט מטלנסקי.


חומרי החקירה שהועברו לפרקליטיו של אולמרט (צילום: עטא עוויסאת) 

 

לטענת ראש הממשלה, טלנסקי שימש כמגייס כספים למסע הבחירות לראשות עיריית ירושלים ולאחר מכן בבחירות בליכוד. עוד טען אולמרט, כי ניהול הכסף התבצע על-ידי שותפו בעבר, עו"ד אורי מסר, אך בידי המשטרה עדויות התומכות בחשדות שטלנסקי העביר לאולמרט סכומי כסף במזומן למטרות אישיות, ללא קשר לקמפיינים. חלק מהכספים מימנו, לפי החשד, נסיעות פרטיות של אולמרט לחו"ל.

 

בחיפושים שערכו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה נתפסו מסמכים המהווים ראיות התומכות בעדויות השונות ובחשדות הנוגעים למפגשי אולמרט וטלנסקי, בהם הועברו לכאורה סכומי כסף במעטפות. 

 

"עדותו של אורי מסר מפלילה את אולמרט"

לדברי גורמי אכיפה, במשולש הקשרים בין אולמרט, זקן וטלנסקי היה האחרון "הבנק" וזקן עצמה ידעה לכאורה על העברת הכסף. בידי המשטרה רישומים מהמחשב של זקן שלפיהם קיבל אולמרט סכומי כסף גבוהים מאוד ישירות מטלנסקי. "מדובר בהעברות כספים בסכומים גבוהים מאוד שנמשכו לאורך שנים, גם כאשר אולמרט היה שר התמ"ת", אמרו וציינו כי העברת הכסף הופסקה כאשר אולמרט התמנה לראש ממשלה.

 

בחקירתו הראשונה בפרשה טען אולמרט כי הטיפול בכסף היה באחריותו של מסר, ולא הסביר מה נעשה עם הכסף שקיבל לכאורה. עדותו של מסר עומדת בסתירה לגרסת אולמרט, שכן לטענתו מעולם לא קיבל כסף ישירות מטלנסקי, אלא רק מאולמרט ומזקן. גורמי אכיפה אמרו ל-ynet כי "אורי מסר בעדותו מפליל את ראש הממשלה ומחזק את עדותו של טלנסקי".

 

במסגרת החקירה הוצאה בקשה לחיקור דין ובימים הקרובים ייצא צוות לארצות-הברית לאסוף חומר מבנקים, ממשרדיו של טלנסקי וממלונות בניו יורק, שם נפגשו לכאורה אולמרט וטלנסקי. ביום שישי צפוי ראש הממשלה להיחקר בפעם השנייה במעונו הרשמי בירושלים, אך גורמי אכיפה אמרו ל-ynet כי העברת חומר החקירה לפרקליטיו לפני החקירה מעקרת אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. פגישות בארץ ובארה"ב
צילום: גיל יוחנן
טלנסקי. "הבנק"
צילום: גיא אסיאג
זקן. ניהלה רישום פגישות
צילום: ירון ברנר
מסר. עדות מפלילה
באדיבות העיר, כל העיר
מומלצים