שתף קטע נבחר

הוארך עד יום שני צו עיכוב היציאה נגד טלנסקי

לאחר שצו עיכוב היציאה נגד משה (מוריס) טלנסקי פג, פנתה המדינה לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה לעכב את יציאתו. הדיון הועבר לבית משפט השלום בתל-אביב, שהאריך את תוקף הצו עד יום שני. טלנסקי צפוי להתחיל להעיד ביום ראשון

בית משפט השלום בתל-אביב האריך אמש (יום ד') את תוקף צו עיכוב היציאה מהארץ נגד משה (מוריס) טלנסקי, העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", עד יום שני ב-23:00. טלנסקי אמור להתחיל להעיד ביום ראשון. צו עיכוב היציאה התקבל בהסכמת המשטרה ופרקליטו של טלנסקי.

 

המדינה ביקשה אתמול מבית המשפט המחוזי בירושלים לעכב את יציאתו של טלנסקי, עד לאחר שמיעת העדות המוקדמת שלו, לאחר שתוקף צו עיכוב הקודם היציאה פג.

בית המשפט המחוזי קבע כי הדיון יתקיים בבית המשפט השלום בתל-אביב משום ששם הוגש ובקשות קודמת בעניין.  

 

בבקשה לעכב את צאתו מישראל, ציינה המדינה כי טלנסקי הסכים להאריך את שהייתו בארץ עד היום. נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, השופטת מוסיה ארד, ציינה כי "בתגובת המדינה מיום רביעי, לא נאמר במפורש כי מר טלנסקי איננו עוד בגדר חשוד". השופטת העירה כי הבקשה הוגשה על פי סעיף שאינו מתייחס לעיכוב יציאה מן הארץ של חשודים, אלא לעיכוב לצורך מתן עדות מוקדמת.

 

המדינה הגישה את הבקשות בתל-אביב, ולכן קבעה הנשיאה ארד כי "בנסיבות אלה, אין מניעה שבית משפט השלום, שדן בבקשות בנושא זה עד כה, ימשיך לדון בבקשה לעיכוב יציאת מר טלנסקי מהארץ, הן לעניין היותו חשוד והן לעניין אופן הגשת הבקשה".

 

טלנסקי התנגד להארכת צו עיכוב היציאה מהארץ ובתשובתו לבית המשפט טען כי יום לפני שאמור היה לשוב לארה"ב, ב-30 באפריל, עוכב לחקירה במשטרה. לדבריו, הוא נחקר כמה פעמים, ובכל פעם "השיב לשאלות חוקריו, כולן. זאת, באווירה ציבורית קשה מנשוא, פרסומים והליכים משפטיים, וכשהוא מצוי בעין הסערה הציבורית המתרחשת סביבו".

 

טלנסקי הצהיר באמצעות פרקליטו, עו"ד ז'ק חן, כי הוא מוכן "להניח את דעת בית המשפט הנכבד בהוספת בטוחה משמעותית על דרך של שעבוד שיירשם על ביתו בירושלים. מדובר בנכס בשווי של כ-1.3 מיליון דולר". למרות זאת, החליט בית המשפט להאריך את הצו.

 

חשד: טלנסקי מימן נסיעות רה"מ לחו"ל

אמש הוסר לחלוטין צו איסור הפרסום בפרשת "מעטפות הכסף", והתברר כי המשטרה אספה מסמכים המחזקים את עדותו של משה טלנסקי, לפיה חלק מהכספים שהעביר לאולמרט מימנו נסיעות פרטיות לחו"ל.

 

ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן, ניהלה יומן ממוחשב מפורט על סכומי הכסף שהתקבלו מטלנסקי. בידי המשטרה כ-7 רישומים ממחשבה של שולה זקן בדבר סכומי כסף והתאריכים שבהם התקבלו אותם סכומים. הסכום המצטבר מגיע לכ-150 אלף דולר.

  

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע אתמול שהדיון בבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה לדחות את עדותו המוקדמת של משה טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף", ייערך ביום שישי בבוקר. על-פי התכנון, טלנסקי צפוי להתחיל להעיד ביום ראשון בשבוע הבא. ביום שישי בבוקר צפוי אולמרט להיחקר בפרשה פעם נוספת. 

 

לאחר שבית-המשפט העליון דחה את ערעורם על העדות המוקדמת של טלנסקי, ביקשו פרקליטי ראש הממשלה מבית משפט המחוזי בירושלים - שאישר מלכתחילה את ההליך המשפטי החריג - לדחות אותו בשבועיים. הם הסבירו כי הדחייה נועדה לאפשר לצוות ההגנה לעיין בחומר שמצוי בידי המשטרה והפרקליטות, ולהתכונן לחקירה הנגדית בבית-המשפט. 


פורסם לראשונה 21/05/2008 21:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה טלנסקי
צילום: גיא אסיאג
אהוד אולמרט
צילום: עופר עמרם
מומלצים