שתף קטע נבחר

יעקב נרצח - החברים שרים: "נחזיר מלחמה"

בקצב ההיפ-הופ ובהקלטה מושקעת ומצמררת, מזהירים חבריו של הנער יעקב גטה, שנרצח בקטטה בראשל"צ: "אחד אפס לכם, עכשיו אנחנו משווים. בכל מקום שלא תהיו, נחזיר מלחמה". ביום שישי יפורסם תחקיר "המוסף לשבת" על מלחמת הכנופיות

על הרצפה המזוהמת של איזור התעשיה בראשון לציון הסתיימו לפני כחודש חייו של יעקב גטה בן ה-17 מלוד. תחקיר "המוסף לשבת", שיתפרסם מחר (יום ו') ב"ידיעות אחרונות", חושף את מלחמת הכנופיות האכזרית של נערים יוצאי אתיופיה, שעומדת מאחורי הרצח. מלחמה שכוללת דקירות, מאבקי כבוד, ועדויות מצמררות על תוכנית חיסול - אחת מהן אף תועדה בשיר, לא פחות.

 

"יום קודם", שיחזר השבוע האב ברוך, "יעקב חזר בשתיים בלילה עם בגדים קרועים. הוא לא אמר מה, אבל הבנו שזה כנראה היה מכות. למחרת התקשרו אליו לטלפון, ושמעתי אותו מתווכח ואומר שהוא לא רוצה לצאת. מישהו כנראה חיפש אותו. בסוף הוא השתכנע ויצא עם חברים ללוד. אני בטוח שהכל היה מתוכנן, ורק משכו אותו לאזור התעשייה בראשל"צ. תכננו לפגוע בו באזור הזה".

 

ואם מישהו סבר שרצח גטה הוא המילה האחרונה במלחמת החבורות, כדאי שישים לב למילותיו המצמררות של השיר המוצג, שהוקלט בביצוע מצמרר שנשמע מקצועי לגמרי. האנונימים מבטיחים, בקצב ההיפ הופ, כי הנקמה על מותו של גטה ז"ל לא תאחר להגיע.

 

אחרי שבועות של חקירה אינטנסיבית הצליח צוות החקירה של ימ"ר מרכז, בפיקודו של פקד אלידוב הכט, להגיע לנאשמים מהחבורה. טרם התברר מיהם בדיוק כותבי ומבצעי השיר שהופץ בין חברים, אולם ידוע שהקטין הנאשם ברצח שמע אותו והוריד אותו למכשירו הסלולרי. המילים, כפי שתשימו לב, כוללות רמזים על שהתרחש מסביב לאירוע - ולכן ברור שמדובר במישהו מהחבורה שקשורה למקרה. 

 

אז איפה יעקב, איפה הנשמה,

ואיפה זה שאמר שלא נחזיר מלחמה

ואיפה הבן זונה ששיחק מתעצבן

הוא עכשיו בתחנת המשטרה משתפן

אז כנראה שהמזל הולך איתך

עדיף להיות בכלא ולא שנתפוס אותך

זה לא משנה עדיין יש לך חברים

 

אחד אפס לכם, עכשיו אנחנו משווים

לקחת לנו שחקן - ניקח לך קבוצה

לקחת לנו אח - ניקח לך משפחה

אף פעם לא נשכח את מה שהיה

כי החבר שלי מת - וגם שלך בדרך

מילה תהיה בטוח - ולא בערך

 

אם נראה אתכם בחוץ - זאת מלחמה

בכל מצב שיהיה - זאת מלחמה 

לקחתם לנו חבר - אז זאת מלחמה

בכל מקום שלא תהיו - נחזיר מלחמה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב גטה ז"ל
מתוך האתר של כפר הנוער ויצו נחלת יהודה
זירת הרצח
צילום: אלי סניור
מומלצים