שתף קטע נבחר

מורתו של הנער שנרצח: הוא היה תלמיד מבריק

חבריו לפנימייה של יעקב גטה, שנרצח בסוף השבוע, קיבלו בהלם את הבשורה המרה. "יעקב היה ילד מאוד מוכשר ותרגם שירים מאנגלית לעברית. הוא היה קצת סגור ומופנם, אבל גם מאוד חברותי", סיפר מנהל הפנימייה

"אני עדיין מסרבת להאמין שלא אראה אותך כשאכנס לכתה יושב תמיד בשורה הראשונה" - כך ספדה המחנכת בילה, מפנימיית ויצו, לתלמידה יעקב גטה, שנרצח בסוף השבוע. "אני עדיין לא מעכלת את הבשורה המרה ונזכרת בכאב בשיחותינו העמוקות על החיים, ובעיקר באמונתך בכוחה של המחשבה".

 

מי שנכנס הבוקר (יום א') לפנימייה בנחלת יהודה שבראשון לציון לא יכול היה להתעלם מהבכי, מהעיניים הדומעות, מההסתודדויות ומהשיחות העצובות. יממה לאחר שהתבשרו על רצח חברם, ליוו אותו עשרות תלמידים עצובים בדרכו האחרונה בבית העלמין בלוד.

 

חבריו ומוריו כתבו דברי הספד באתר אינטרנט מיוחד שהקימה הנהלת הפנימייה: "הוא היה תלמיד מצטיין, בדרך לסיום בגרות מליאה", סיפר מנכ"ל הפנימייה, ד"ר חזי יוסף. "היו לו יכולות גבוהות ובמבחן החורף האחרון הוא סיים בגרות באנגלית חמש יחידות בציון של 94".

 

גטה הצטרף לפנימייה לפני כארבע שנים ובתיקו האישי כתבה המחנכת, כי מדובר בתלמיד מבריק. "הוא הגיע אלינו כמו שהרבה ילדים למשפחות עולים מגיעים", אמר מנכ"ל הפנימייה, "בכפר יש יותר אפשרות העשרה ותמיכה לימודית והוא מצא את עצמו בתוך המסגרת".

 

לדברי יוסף, "יעקב היה ילד מאוד מוכשר ותרגם שירים מאנגלית לעברית. הוא היה קצת סגור ומופנם, אבל גם מאוד חברותי. אפילו החיוך שלו היה מבויש, אך בקרב החברים הוא נתפש מאוד נאמן". יוסף סיפר כי במלחמת לבנון השנייה היה אחד מ-20 תלמידים שקלטו את תושבי הצפון. "הוא שירת אותם וקיבל תעודת הערכה מויצ"ו העולמית".

 

גטה למד במגמת מדעי החיים וחקלאות בפנימייה, והחל לאחרונה בהליך לגיוס לצה"ל. חבריו מספרים כי האהבה הגדולה שלו היתה מחשבים ושירים. על הדרך שבה מתמודדת הפנימייה עם האסון, הסביר יוסף: "אפשרנו לילדים לחזור יום מוקדם מהחופשה ופתחנו מקום באתר שהילדים יוכלו להביע את הרגשות שלהם".

 

לדבריו, "הצוות הטיפולי והעובדים הסוציאליים נמצאים עם הילדים. מחר נקבל את שאר התלמידים, והשיעור הראשון יתייחס לאירוע וליעקב עצמו". יוסף סיפר עוד, כי "יעקב היה ילד נורמטיבי ללא עבר פלילי. החטא היחיד שלו שהוא הלך לבלות במקום שמועד לפורענות. כל מתחם אזור התעשייה הוא פגע רע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנרצח, יעקב גטה. "תלמיד מצטיין"
מתוך האתר של כפר הנוער ויצו נחלת יהודה
הארכת מעצרו של החשוד ברצח
צילום: אבי מועלם
זירת הרצח בראשון לציון
צילום: אלי סניור
מומלצים