שתף קטע נבחר

פרקליטו של אולמרט: לינה בסוויטה אינה עבירה

צוות פרקליטיו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לומד את עדותו של משה טלנסקי לקראת החקירה הנגדית בחודש יולי. בינתיים, מגיב הערב עו"ד רועי בלכר: "נסיעה במחלקה ראשונה ולינה בסוויטה - ציבורית זה אולי לא נתפס טוב. משפטית - ממה שמר טלנסקי אמר, לא נעברו עבירות"

אחרי שבע שעות של עדות בבית המשפט המחוזי, שבה פירט משה (מוריס) טלנסקי כיצד סיפק לראש הממשלה, אהוד אולמרט, מעטפות עם כסף, כרטיס אשראי, טיסות ואירוח במלונות פאר וגם הלוואה נדיבה של מאות אלפי דולרים - הגיעה אמש (יום ג') תגובת אולמרט. "העדות של מר טלנסקי היתה עדות חשובה ששמה את הדברים על מקומם. כל הדיבורים על שוחד אינם עומדים יותר על הפרק", אמר עו"ד רועי בלכר, מצוות פרקליטי אולמרט, בראיון לערוץ 1.

 

צוות פרקליטיו של אולמרט לומד את עדותו של מוריס טלנסקי. לדברי עו"ד בלכר, "מר טלנסקי הבהיר בצורה הכי ברורה שלא ניתנה שום תמורה, שהדברים שהוא עשה נעשו אך ורק מכיוון שהוא האמין בדרכו של מר אולמרט. הוא חשב שמר אולמרט הוא האיש שראוי להיות ראש עיריית ירושלים הוא האיש שראוי לעמוד בסופו של דבר בראש ממשלת ישראל. הוא אמר שמעולם לא קיבל שום תמורה".

 

עוד הוסיף: "אנחנו לא חולקים על חלקים גדולים ממה שטלנסקי אמר, כאשר אדם מגייס תרומות - הוא אוסף כסף. כאשר הוא אוסף כסף הוא נותן אותו במעטפות למועמד שנפגש איתו בארה"ב וגם בישראל, הוא מאוד מודה לו על התרומות ועל המאמצים ולעיתים גם נותן את זה לצוות שלו בישראל".

 

רק אצלנו, כאשר נשיא ארה"ב וסליחה על ההשוואה, נוסע באייר פורס 1 , מטוס שכולו שלו עם צוות של 200 אנשים זה נראה סביר וטבעי. אבל ראש עיריית ירושלים שלא עלינו לן בסוויטה או טס מחלקה ראשונה - זה כבר דבר שלא יעשה. כאשר מדובר על נסיעה במחלקה ראשונה, ועל לינה בסוויטה - ציבורית זה אולי לא נתפס טוב. משפטית - ממה שמר טלנסקי אמר, לא נעברו עבירות".

 

לדברי עורך דינו של אולמרט, "בשנים האחרונות, נחקרו ארבעה ראשי ממשלות ברציפות בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, אם בכל פעם שהייתה נפתחת חקירה היה ראש הממשלה מתפטר, היינו במערכת בחירות אחת לארבעה חודשים".

  

הדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים נמשך עם הפסקות מ-9:00 בבוקר ועד 17:00 בערב. טלנסקי העיד במשך כשבע שעות, במסגרת הליך העדות המוקדמת בפרשת "מעטפות הכסף". בתום עדותו פנה לפרקליט המדינה, משה לדור, ואמר לו: "גרמתם לי להרגיש כמו פושע". טלנסקי פרץ בבכי פעמיים במהלך עדותו. הוא ייצא מישראל וישוב בחודש יולי, לצורך חקירה נגדית.

 

בבית המשפט נחשפו היחסים הבעייתיים בין טלנסקי לאולמרט, מאז עשה דרכו לראשות עיריית ירושלים - וגם כשישב בשולחן הממשלה - שכללו תרומות, העברות ולא מעט הלוואות. "רציתי לתת המחאות - הוא ביקש במזומן", שמעו השופטים בעדות המוקדמת, שעשויה להפוך - אם יוגש כתב אישום - לחלק ממשפט עתידי. 

 

פרקליט המדינה הציג מסמכים שמהם עולה חשד כי טלנסקי כיסה חובות לעמותת "ירושלים המלוכדת", שהריצה את אולמרט לבחירות בעירייה בסוף שנות ה-90', בסך יותר מ-300 אלף דולר. לטלנסקי הוצגו מסמכים ובהם העברות כספים משתי חברות בבעלותו לחשבון נאמנות של אורי מסר בסכומים של יותר מ-300 אלף דולר. 


פורסם לראשונה 27/05/2008 21:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד בלכר. לא נעברו עבירות
צילום: דודי ועקנין
משה טלנסקי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים