שתף קטע נבחר

ברק לאולמרט: "לא תוכל להמשיך לכהן"

לאחר פגישת הקבינט המדיני ביטחוני קרא ראש הממשלה לשר הביטחון, והשניים נועדו בארבע עיניים על רקע הקריאות המתרבות כלפי אולמרט לסיים את תפקידו. שר הביטחון הציג את עמדתו בצורה נחרצת ובעוד זמן קצר יגיד זאת באופן פומבי

"אדוני ראש הממשלה, לא תוכל להמשיך לכהן". זה מה ששמע בצהריים (יום ד') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מפי שר הביטחון, אהוד ברק. זאת, בעקבות ההתפתחויות האחרונות והחשש שברק מתכוון לקרוא פומבית לאולמרט לצאת לחופשה בעקבות עדות מוריס טלנסקי.

 

ברק עתיד לקרוא לראש הממשלה למצוא את הדרך להפסיק לכהן. בשלב זה לא ברור אם הניסוח הסופי יהיה קריאה ליציאה לחופשה או לנבצרות זמנית, אך אלה עיקרי הדברים שעתיד להגיד ברק בכנסת. השר ברק אינו שולל על הסף הליכה לבחירות אם וכאשר ראש הממשלה אהוד אולמרט לא יקבל את דעת מפלגת העבודה בעניין, לא יכריז על נבצרותו הזמנית או על יציאה לחופשה.

 

פרשת מעטפות הכסף - התפתחויות אחרונות:

 

הפגישה בין ברק ואולמרט נערכה בלשכת ראש הממשלה, עם תום הדיון בקבינט לביטחון לאומי. בלשכת ראש הממשלה אמרו כי ברק יזם את הפגישה בין השניים ו"ראש הממשלה נענה לבקשתה, כמו שהוא נענה לכל שר".  

 

במהלך הפגישה סיפר ברק לאולמרט על תביעותיו. ראש הממשלה, כך אנשיו, גיחך ואמר בסרקזם: "את הדברים האלה יכולתי ללמוד מהתקשורת, זאת לא דרך לעדכן ראש ממשלה". 

 

מאז אמש סוערת המערכת הפוליטית, עקב קולות רבים שקוראים לברק להכריז כי ראש הממשלה אינו יכול להמשיך בתפקידו. שר הביטחון יערוך בצהריים מסיבת עיתונאים ויציג את עמדתו, אחרי עדותו המביכה של טלנסקי אתמול.

 

שרים קוראים ל"לקיחת אחריות"

שר התשתיות הלאומיות, בנימין בן אליעזר, אמר הבוקר כי "קדימה צריכה לקחת אחריות ולקבל החלטות קשות". לדבריו, "הבעיה היא של אדם שאני מאחל לו שיוכיח את חפותו ויזכה, הבעיה היא של קדימה ושל אולמרט".

 

השר עמי איילון הביע עמדה חריפה עוד יותר. בשיחה עם ynet אמר אילון כי "ראש הממשלה אינו יכול להמשיך ולכהן בתפקידו. עליו לסיים את תפקידו". לדבריו, זכותם שלאזרחי מדינת ישראל לקבל ראש ממשלה שיש לו יכולת למשול.

  

"אני מאמין שהמתח בין הזכות של ראש הממשלה להגן על עצמו ועל חפותו, לבין הזכות של אזרחי

מדינת ישראל לקבל ראש ממשלה שיש לו יכולת למשול, במתח הזה השיקול השני גובר". אמר אילון.

 

בינתיים, גם ב"קדימה" מתחילים להישמע קולות דרמטיים. ח"כ עמירה דותן שלחה מכתב לראש הממשלה ובו כתבה לו: "העדות של מר טלנסקי עדיין מהדהדת באוזניי ומחייבת אמירה מנהיגותית ציבורית. עלינו לשמש דוגמא לערכים ונורמות שבשמם קיבלנו את אמון הציבור. קשה להמשיך בדרך זו ועל כן יש למצוא לקדימה הנהגה חלופית שתקדם את ענייני המדינה".


פורסם לראשונה 28/05/2008 12:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מילנר, לע"מ
ברק ואולמרט. אחד על אחד
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים