שתף קטע נבחר

מקורבי אולמרט: פטפוטי ברק לא יגררו סערה

ברק דרש מאולמרט להפסיק את כהונתו, אבל ראש הממשלה מציג עסקים כרגיל. "אולמרט חזק. הוא ממשיך לקיים את פגישותיו, ישרוד גם את התקופה הזו, ויתחזק", אומרים מקורביו. "הוא יוכיח את חפותו בחקירה הנגדית"

בסביבתו של ראש הממשלה לא התרגשו מהצהרתו של יושב ראש העבודה, אהוד ברק, שקרא בצהריים (יום ד') לאולמרט להפסיק את כהונתו. "אזרחי ישראל מרבים לשמוע צפצופים, פטפוטים ומצמוצי ברק, שלא מביאים בעקבותיהם סערה", אמר אחד ממקורבי אולמרט, ששוחח עמו לאחר דברי ברק. 

 

"ראש הממשלה חזק", המשיך המקורב, "הוא ממשיך לקיים את פגישותיו, הוא ישרוד גם את הסערה הזאת, ויתחזק. ראש הממשלה מוסיף לנהל את ישראל והוא מאמין שיוכל להוכיח את חפותו באמצעות החקירה הנגדית".  

 

פרשת מעטפות הכסף - התפתחויות אחרונות:

 

גורמים בלשכת אולמרט אמרו היום כי המהלך שיזם ברק הוא ציני ונעשה כדי להרוס את מפלגת קדימה. "לא ייתכן שכותרות שמנפיקה עדות אחת של אדם בחקירה, תגרום לסחרחרת פוליטית שכזאת", אמרו בלשכה. "שום דבר מהותי מבחינת ההתרחשויות לא השתנה מזה שבוע ימים. זו תחילת החקירה המשפטית ונפתח רק צוהר קטן כדי לראות מה קורה בחקירה. אין בכך דבר יותר מזה".


לא מתרגש מדברי ברק. אולמרט (צילום: ירון ברנר)

  

מקורבי אולמרט עדיין נתלים בהודעתו לאחר פרסום הפרטים הראשונים ב"פרשת המעטפות", אז הצהיר כי בכוונתו להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום.

 

"אנחנו לא מבינים למה שרים קוראים היום לראש הממשלה ללכת", אמרו מקורבי ראש הממשלה. "גם אחרי וינוגרד א' וגם אחרי וינוגרד ב' דיברו על אווירה של 'האחרון שיוצא מכבה את האור' בלשכה - וראו איזה פלא, האורות עדיין דולקים פה. נכון שלא נעים להתמודד עם מבול של התקפות וכותרות שכאלה, אבל בחקירה הנגדית ביולי ייראו הדברים אחרת".

 

מכרים אישיים של ראש הממשלה אמרו כי הוא משפחתו מגבה אותו ואת מהלכיו. "יש לו משפחה מאוד תומכת", סיפרו,

"ילדיו מתקשרים ומחזקים את ידו. ראש הממשלה נסמך עליהם, מפגין חוזק וגם מרגיע. הוא ממשיך בסדר יומו כמתוכנן".

 

שר קדימה שהתבקשו אתמול להתייחס לפרשה מילאו פיהם מים - מי מתאוות הכסא, מי מחברות ומחויבות אישית לראש הממשלה, ומי בתואנות של "עבדתי עד מאוחר, רק עכשיו אני רואה אינטרנט ולומד מה אמר טלנסקי בבית המשפט. דבר איתי מחר". בין השותקים גם שרת החוץ, ציפי לבני. 

  

אחד השרים, החב לאולמרט את תפקידו, גונן עליו: "אמנם המצב קשה לאולמרט. זה לא פשוט לעמוד מול עדות כזאת. אבל ראש הממשלה חזק. ראש הממשלה יעמוד בזה. הוא לא מהמוותרים".

 

בינתיים הגישו ח"כים ממפלגת העבודה הצעת חוק לפיזור הכנסת. ההצעה הוגשה על ידי פינס, כבל יחימוביץ' ויתום, ולטענתם בתיאום עם היושב ראש ברק. "ראש הממשלה לא יכול להמשיך בתפקידו אם קדימה לא תחליף אותו בהקדם", אמר ח"כ פינס. "נקדם את הצעת החוק לקביעת מועד מהיר ומדויק לבחירות. במושב הקיץ - או שתקום ממשלה חלופית או שייקבע מועד לבחירות חדשות".

 

במקביל, הודיע חבר הכנסת סילבן שלום (ליכוד) כי בכוונתו להעלות הצעת חוק לפיזור הכנסת בקריאה טרומית כבר בעוד כשבועיים. שלום, שמנהל מגעים עם סיעות בקואליציה על מנת להגיע להסכמה על תאריך לקיום בחירות, אמר: "הודעת ברק מהיום מחזקת את הצורך לפזר את הכנסת וללכת לבחירות חדשות. בכוונתי להעלות את הצעת החוק שלי לפיזור הכנסת בעוד כשבועיים ואני מאמין כי לאור הודעת ברק ההצעה תזכה לרוב".  

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אולמרט. "מפגין חוזק, ומרגיע"
צילום: רויטרס
ברק. "מהלך ציני"
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
מומלצים