שתף קטע נבחר

אהוד ברק: נאלץ את קדימה להתיישר מוסרית

יממה לאחר שקרא להיערך לבחירות, כינס יו"ר העבודה, אהוד ברק, כ-200 פעילים בבית המפלגה ואמר להם: "אם עמוד השדרה המוסרי של הנהגת קדימה ימשיך להתכופף בפני השררה או האינטרס, נאלץ אותו להתיישר". שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, קרא להתחיל לפעול ללא דיחוי: "מהיום אנחנו מתארגנים למסע הבחירות"

מפלגת העבודה שועטת קדימה במלוא המרץ. כמאתיים פעילים וחברי כנסת התכנסו הבוקר (יום ו') בבית המפלגה בתל-אביב ושמעו מיו"ר המפלגה, שר הביטחון אהוד ברק, כי "אם נפעל נכון ונתלכד, במרץ קדימה לעבודה - אנחנו ננצח". אתמול החליטה המפלגה להקים מטה לקראת בחירות אפשריות.

 

ברק תקף את מפלגת השלטון ואמר, כי "אם עמוד השדרה המוסרי של הנהגת קדימה ימשיך להתכופף בפני השררה או האינטרס, כפי שהוא עושה כבר שנים, אנחנו נאלץ אותו להתיישר". לדבריו, "נידרש לשלב ידיים, להניח בצד את חילוקי הדעות בתוכנו, ולפעול בכל רחבי המדינה. זה הזמן לפעולה, זה הזמן לתיקון עמוק - ערכי ומוסרי בחברה. אם אנחנו מדינה חפצת חיים, אנחנו צריכים לפעול ואנחנו נפעל".

 

שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, קרא לפעילים להתחיל לפעול לקראת בחירות, למרות קשיי המפלגה. "מהיום אנחנו מתארגנים למסע הבחירות", אמר. "אין לנו כסף, יש לנו בעיות בסניפים, אבל דבר אחד לא ניתן לקחת מאיתנו: את הנשמה שלנו ואת האנרגיות. אנחנו יודעים לעבוד כמו משפחה ברגעים הקריטיים, וצריכים להתארגן לבחירות ולנצח. אני מכיר את האנשים, ועוד אלפים ברחובות - ואנחנו נעשה זאת בגדול".

 

בהתייחסו לעננת החשדות מעל ראשו של אהוד אולמרט, אמר בן אליעזר: "הבעיה עם ראש הממשלה היא ציבורית ולא משפטית. הציבור מצפה מאיתנו למעשה. אני רוצה ראש ממשלה עם מאה אחוז קשב לבעיות הביטחוניות הלא פשוטות. עם כל ההערכה והסימפטיה שלי אליו, הוא עסוק בבעיותיו האישיות".

 

אתמול שברה לבני שתיקה ארוכה והתייחסה לחשדות נגד אולמרט ולטלטלה הפוליטית בעקבות קריאתו של ברק לראש הממשלה להשעות עצמו מתפקידו. בכנס בירושלים אמרה לבני, כי "קדימה צריכה לקבל החלטות ביחס למה שהיא עושה. קדימה צריכה להיערך כבר עכשיו לכל תרחיש, לרבות בחירות".

 

המערכת הפוליטית כולה עוסקת בימים אלה בעתידו של ראש הממשלה, על רקע פרשת "מעטפות הכסף".

ברק כינס שלשום מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה קרא למפלגת קדימה לערוך חשבון נפש. "אני לא חושב שראש הממשלה יכול לנהל במקביל את הממשלה ולנהל את הנושא האישי שלו", אמר.

 

מקורבי אולמרט התייחסו בביטול להודעתו של ברק ואמרו, כי "אזרחי ישראל מרבים לשמוע צפצופים, פטפוטים ומצמוצי ברק, שלא מביאים בעקבותיהם סערה". ואולם, כדור השלג החל להתגלגל - חברי כנסת הגישו הצעות חוק לפיזור המליאה ומפלגות הקואליציה החלו בגישושים לקראת הסכמה על מועד לבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ברק. "אם נפעל נכון, ננצח"
צילום: AP
מומלצים