שתף קטע נבחר

בר-און: לא תהיה תוספת לקצבאות הילדים

בכיר באוצר: המקור למימון עדכון קצבאות הקשישים יהיה תקציב המשרדים של השרים אשר תמכו בהצעה - שלום שמחון ויצחק הרצוג

"לא תהיה תוספת לקצבאות הילדים. לא ניתן יד לנסיגה של שנים אחורה במדיניות הכלכלית שהוכיחה את עצמה" - כך אמר היום ל"כלכליסט" שר האוצר, רוני בר-און.

 

שר האוצר אמר את הדברים למרות עמדת ש"ס, ולפיה אם לא יימצא בתקופה הקרובה פתרון להעלאת קצבאות הילדים, המפלגה תתמוך בהצעות החוק לפיזור הכנסת.

 

בר-און מציע לש"ס תוכנית חלופית, ולפיה יורחב חינוך החובה לגילאי 3-4 ביישובים באשכול סוציו-אקונומי 3 (שכבות חלשות), בהשקעה של 102 מיליון שקל; יתוגבר החינוך הטכנולוגי במשרד התמ"ת בהיקף של 56 מיליון שקל; וימומנו10,000 שוברים לצהרונים עבור ילדים של נשים עובדות, בעלות תקציבית של 50 מיליון שקל.

 

כמו כן מציע שר האוצר להרחיב את יום חינוך ארוך ומפעל ההזנה לכלל היישובים באשכול 1, להרחיב את מפעל ההזנה לכלל היישובים באשכול 2, ולהרחיב את מפעל ההזנה לגני ילדים בחינוך החרדי. העלות התקציבית של צעדים אלה מסתכמת ב-50 מיליון שקל.

 

"יש אווירה של בחירות"

בתוך כך, בכיר במשרד האוצר תוקף את שרי החקלאות והרווחה, שלום שמחון ויצחק הרצוג (עבודה), המבקשים לעדכן את קצבאות הזקנה. לדבריו, "המקור למימון עדכון קצבאות הקשישים, שאינו מתוקצב, יהיה תקציב המשרדים של השרים אשר תמכו בהצעה".

 

שר האוצר בר-און ערער היום על החלטת ועדת השרים לענייני חקיקה לאשר הצעת חוק פרטית ולפיה עדכון קצבאות הזקנה ייעשה לפי השכר הממוצע במשק ולא לפי מדד המחירים לצרכן. בהצעה, שהגישה ח"כ אורית נוקד (עבודה), תמכו, בין השאר, הרצוג ושמחון.

 

באוצר אומרים כי ההצעה נוגדת את הסיכום שהושג בין קדימה למפלגת העבודה, לפיו לא יהיו תוספות לקצבאות. "יש אווירה של בחירות, וישנם כמה חברים במפלגת העבודה שכבר דואגים להיטיב עם הקשישים לצורך זכייה במנדטים נוספים. לא תהיה פה שום הפקרות - והקופה לא תיפתח", אמר הבכיר.

 

ממשרד הרווחה נמסר בתגובה: "מעולם לא עשו קשר בין העלאת הקצבאות לתקציב משרד הרווחה, אלא לתקציב המדינה. לא נאפשר קיצוץ בתקציב הרווחה כאשר למעשה צריך תוספת של מאות מיליוני שקלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר, רוני בר-און: לא מגדיל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים