שתף קטע נבחר

קלינטון נועדה עם אובאמה: אסייע, גם בלי סגנוּת

לראשונה מאז הכריז סנאטור ברק אובאמה על ניצחונו במפלגה הדמוקרטית, נפגש עם יריבתו הילארי קלינטון. השניים דנו באיחוד מטות הבחירות, למען אחדות השורות של המפלגה. בינתיים הודיעה קלינטון כי אינה רודפת אחרי משרת הסגן: "ההחלטה על המינוי היא של אובאמה, ורק שלו"

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, ברק אובאמה, ויריבתו הילארי קלינטון, נפגשו הלילה (יום ו') בוושינגטון, בפעם הראשונה מאז יום שלישי - אז הצליח סנאטור אובאמה לצבור את מספר הצירים הדרוש כדי לזכות במועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות.

 

בהודעה משותפת שפירסמו שני הצדדים נאמר כי: "סנאטור קלינטון וסנאטור אובאמה נפגשו הלילה והיתה להם שיחה

יעילה על העבודה החשובה שצריכה להיעשות כדי להצליח בנובמבר".

 

מטרת הפגישה היתה לדון בתוכניות לאחד את מטות הבחירות, למען אחדות השורות של המפלגה. הפגישה תוכננה בחשאיות והכתבים שנלוו לאובאמה במסע הבחירות שלו ביום ה' בוירג'יניה הופתעו לגלות כשהגיעו למטוסו של אובאמה שהוא אינו נמצא שם. אנשי אובאמה מסרו להם שיש לו פגישות בוושינגטון.

 

קלינטון טרם הודתה בפומבי בהפסדה לאובאמה, דבר שגרם גם לחוסר שביעות רצון בקרב הבכירים שתמכו בה לאורך כל הדרך. הסנאטורית, כך נראה, העדיפה לשמור על ערפול בתקווה שאובאמה יילחץ ויזמין אותה להיות סגניתו.

 

אלא שאובאמה, שההחלטה על הסגן שלו היא ההחלטה אולי החשובה ביותר במטה הבחירות, לא התכופף. הוא הודיע על מינוי ועדה לבדיקת מועמדים לתפקיד. נראה שהמועמד הדמוקרטי מתכוון למנות סגן שיהיה מסוגל לסייע בניצחון במדינה הנחשבת "רפובליקנית", דוגמת סנאטור ג'ים ווב מוירג'יניה או מושל ניו-מקסיקו ביל ריצ'רדסון. ואולם, אם אובאמה יגיע למסקנה שחלק מתומכיה של קלינטון יצביעו למקיין הרפובליקני, הוא צפוי לבחור בה.

 

קלינטון פירסמה אתמול הודעה לפיה היא אינה רודפת אחרי משרת סגן הנשיא, והיא תסייע לבחירת אובאמה בכל דרך שתתבקש. יועץ התקשורת של קלינטון אמר בהקשר זה כי "ההחלטה על מינוי הסגן היא של סנאטור אובאמה, ורק שלו".

 

במייל לתומכיה כתבה: "אמרתי לאורך כל הקמפיין שאם סנאטור אובאמה יהיה מועמד המפלגה הדמוקרטית אתמוך בו בכל הכוח - ואני מתכוונת לעמוד בהבטחה שלי. זה היה קמפיין ממושך וקשה, אבל תמיד אמרתי שחילוקי הדעות עתו הם קטנים בהשוואה להבדלים שיש לנו עם סנאטור מקיין והרפובליקנים".

 

קלינטון מתכוונת לכנס את תומכיה בשבת כדי להודיע על השעיית הקמפיין שלה, במקום על פיזורו. זה יאפשר לה להמשיך

לגייס כספים כדי לכסות חלק מהחובות בגובה עשרות מיליוני דולרים, ולשמור בשלב זה על הצירים שהשיגה - דבר שיאפשר לה, תיאורטית, לדרוש הצבעה על מועמדותה בוועידת המפלגה בדנבר, ב-25 באוגוסט.

 

היום מתכוונים צירי-העל מניו-יורק ששמרו עד עכשיו אמונים להילארי קלינטון, להודיע על תמיכתם במועמדותו של אובאמה לנשיאות. אבל מאחורי הקלעים, ממשיכים כמה מתומכיה השחורים של הילארי, ובראשם ציר בית הנבחרים צ'ארלי רנגל מניו-יורק, לפעול לבחירתה למועמדת לסגנית הנשיא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלינטון ואובאמה. עתיד משותף?
צילום: AP
מומלצים