שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לפני 40 שנה אמר מוטי: רונית רינת תהיה אשתי
  רונית רינת היתה רק בת 18 כשנבחרה להיות מלכת היופי של ישראל וסגנית מיס תבל, ב-1964. מוטי פלג היה בן 17 כשנתקל בתמונתה ב"לאשה" והבטיח לעצמו שתהיה שלו. למרות שמעולם לא נפגשו וכל אחד מהם המשיך בחייו והקים משפחה, מוטי לא שכח את החלום. לפני שנתיים הם התחתנו. אגדה מהחיים
  השנה היא 1964. רונית רינת, חיפאית בת 18, נבחרה למלכת היופי של ישראל ולסגנית מיס תבל. רינת, שתמיד רצתה לעסוק בחינוך והיתה מורה, התגלגלה לתחרות היופי כשפגשה חברה שהלכה לדירה של גברת שלימדה איך לדגמן.

   

  לאחר שפורסמה תמונתה של רונית בבגד ים ביקיני בעיתון, פוטרה ממשרתה כמורה והתחילה את מסעותיה בעולם כמלכת היופי של ישראל.

   

  באותו זמן, מוטי פלג, נער רומנטיקן בן 17, ראה את תמונתה של רונית ב"לאשה", התאהב בה ובעיניה הירוקות וקבע: "זו תהיה אשתי".

   

  "משהו קרה לי בגלל העיניים האלה", מספר היום מוטי בשיחה מארצות הברית. "ידעתי שאין לי סיכוי, אבל היה לי אורך רוח, ואני אדם שמגשים חלומות". נשמתו ממוגנטת על ידי האור שבעיניים הירוקות האלה לאורך השנים. בשבילו, העיניים האלו היו תמיד מגדלור של אור ותקווה.

   

  מוטי, היום בן 61, נולד בפולין והגיע לארץ בגיל שלוש, בן לניצולי שואה ממזכרת בתיה. הוא ד"ר לפסיכולוגיה ומוסיקאי חובב, שעבר לארצות הברית בעקבות לימודיו האקדמאיים בניו יורק, ומתגורר בניו ג'רזי. כבן למשפחה שרובה נספתה בשואה, חשוב היה לו להגשים חלום ולהצליח בשביל משפחתו שלא שרדה. הוא מימן את עצמו בעזרת מוזיקה שכתב, בעיקר בלדות ושירים רומנטיים, כשהופיע במקומות שונים בעיר. בזמן ששר הוא תמיד דמיין את רונית, את אהבת חייו שלא הכיר, באה לאחת ההופעות שלו, מתיישבת בשורה הראשונה, רואה אותו שר ומתאהבת בו בטירוף.  

   

  הוא נישא לאמריקנית שילדה לו שני ילדים והיה נשוי במשך 23 שנים בטרם נפרדו דרכיהם. "חשתי שלא יכולתי למצות את עצמי", הוא מסביר. כל אותן שנים ניהל קליניקת טיפול מצליחה והחזיק בחלום הנסתר. הוא המשיך לכתוב שירי אהבה ואפילו ניהל כמה מערכות יחסים אחרות, אבל לעולם לא ויתר על חלומו לפגוש באהבת חייו ולכבוש את לבה.

   

  סבתא לשמונה נכדים

  במקביל, רונית רינת, בת 62, ניהלה חיי משפחה משל עצמה. במסגרת נסיעותיה בעולם כמלכת יופי וכנציגת הבונדס ושגרירת רצון טוב של ישראל הכירה את בעלה, ד"ר ג'ק וינטראוב, גינקולוג אמריקני מבוסס שהיה מבוגר ממנה ב-20 שנה. הוא חיזר אחריה נמרצות, שלח פרחים לכל מלון בעולם בו השתכנה, אבל רונית לא נענתה לחיזוריו ורצתה לחזור לצבא. שנה מאוחר יותר רונית כבר היתה חיילת, וד"ר וינטראוב המשיך בחיזוריו והציע לה נישואים במכתבים רבים שכתב לה. הוא הגיע לארץ, פגש במשפחתה, שדווקא תמכה בזיווג, ולא עברו עשרה ימים והשניים נישאו במלון דן כרמל בחיפה.

   

  נראה שנכונו לה חיים מושלמים. היא ידעה שהיא עוברת ללוס אנג'לס ורצתה ילדים. אבל היא הרגישה שחיה ב"כלוב מזהב" וכל השנים חלמה על הנשמה התאומה שלה, שמיאנה לבוא. היא השתוקקה לפגוש גבר, מאהב שיגרום לה להרגיש שלמה. היא הרגישה ריקנות בחברה חומרנית ולא רצתה לקחת שום חלק בסגנון החיים עטוי המסיכות והשטחי שפגשה.

   

  רונית וג'ק היו נשואים יותר מ-30 שנה. "היתה אהבה", היא אומרת. חייה התרכזו בשלושת ילדיה, ביתה הנוצץ בבוורלי הילס והבעל שהעריץ אותה. היא נקרעה בין חיי השפע האלה לבין הקול הפנימי שרצה לברוח מכל זה וקרא לחיפוש משמעות אמיתית בחיים.

   

  כל אותן שנים, כשרק חמש שעות טיסה מפרידות ביניהם, לא נקט מוטי שום פעולה למימוש החלום שלו. הוא אמנם נהג להתעדכן בחייה של רונית בעזרת העיתונות המקומית הישראלית והקהילתית ודרך מכרים, אבל לא העז ליצור קשר.

   

  ג'ק חלה בסרטן ונפטר ב-2001. שנה לאחר מכן החליטה לעזוב את הנוחות של קליפורניה, את שלושת ילדיה הבוגרים ואת שמונת הנכדים, ולחזור לישראל, הביתה.

   

  היא הביאה איתה שיטת תקשורת חדשה בשם "מעגלים", שלמדה בחיפושיה אחר משמעות ורוחניות בחייה ושעזרה לה ולבעלה המנוח בחיי הזוגיות שלהם. תכליתה של הגישה היא הקשבה לאחר בצורה בלתי-שיפוטית והעלאת המודעות לבעיות ולכאב של הזולת בעבר ובהווה (לקריאה נוספת: אתר מעגל הקשבה).


   

  מוטי ידע שרונית התאלמנה וחזרה ארצה. הוא המשיך לכתוב שירי אהבה, כשדמותה אל מול עיניו. אבל בשנת 2004 החליט שמגיעה לו אהבת אמת. הוא עשה את הצעד הראשון למה שמאוחר יותר יתברר כצעד המשמעותי ביותר בחייו.

   

  השיחה ששינתה את חייה של רונית

  יום אחד קיבלה רונית שיחת טלפון מאדם זר, שיחה ששינתה את חייה. ידיד שלה טען שהוא מכיר מישהו שמאוהב בה כבר 40 שנה. היא כבר התכוונה לנתק, אבל משהו החזיק אותה על הקו. כששאלה לשמו של המחזר הוותיק, נדהמה לגלות שהוא זהה לזה של מאהב שלה מהעבר. זה היה סימן בשבילה. היא חשה שהיא חייבת לתת את מספר הטלפון שלה למעריץ המסתורי.


  אמרו לה שהוא הנשמה התאומה אליה השתוקקה כל חייה. מוטי ורונית

   

   

  זמן מה לאחר מכן, כשרונית נועצה במטפל שלה לגבי המקרה המוזר, על בחור שנושא את אהבתו אליה כבר כמעט חצי מאה, אמר לה: "האדם הזה, הוא הנשמה התאומה אליה השתוקקת כל חייך. אדם שהוא המאהב הנצחי שלך ובעלך לעתיד". זה היה סימן נוסף בשבילה.

   

  מוטי התקשר לרונית ואמר לה שהוא מאוהב בה כבר 40 שנה ושהיא תהיה אשתו. "צחקתי", אומרת רונית, "יש לי שלושה ילדים, ואני סבתא לשמונה נכדים. 'אני תמונה מהעיתון בשבילך', אמרתי לו, אבל מוטי ניסה לשכנע אותי שזה זה". אחרי שבועות אחדים של טלפונים, מיילים ובניית אמון בין הרומנטיקן חסר התקנה לבין מושא הערצתו, הסכימה לבסוף רונית לפגישה.

   

  "מילות השיר דיברו לנשמה שלי"

  מה ששכנע אותה סופית היה שיר שכתב עליה מוטי ושלח לה על דיסק. השיר "האשה שחיפשתי", נכתב על רונית שלושה חודשים לפני שמוטי בכלל ידע שיפגוש בה. הנה שלוש שורות מתוכו:

   

  "איפה את אשה?

  איפה את ילדה?

  איפה את הנשמה שחיפשתי?"

   

  רונית עמדה לנסוע ללוס אנג'לס לביקור ילדיה והנכדים, ובדרך לשדה התעופה האזינה לשיר שמוטי שלח לה ומיד התאהבה בו ובקולו של מוטי, ופרצה בבכי. "המילים דיברו לנשמה שלי", היא נזכרת, "אמרתי לעצמי שאני צריכה לפגוש את הבן אדם הזה".

   

  "השיר גרם לה להבין שמשהו קורה מהשמיים", מסביר לי מוטי, "היא קיבלה מעין גושפנקא שאני הנפש התאומה שלה".

   

  רונית טסה לניו ג'רזי, לפגוש באדם שחיכה לרגע הזה 40 שנה. למרות כל הסימנים שאמרו לה להיפגש איתו, וחרף האמון שנוצר, היא עדיין היתה מתוחה מאוד. אבל ב-31.12.2004 הם נפגשו.

   

  "נסעתי לשדה התעופה לאסוף אותה", משחזר מוטי. "קודם לכן הכנתי את הבית: קניתי פרחים ויין, מילאתי את הג'קוזי, הדלקתי נרות וחיכיתי לה שתנחת. הייתי מתוח ונרגש. אולי היא לא תאהב את המראה שלי? את פניי? אבל פתאום ראיתי בלונדינית יפה מתקדמת לעברי, ממש כמו בתמונות שלה בעיתון". כשלבסוף נפגשו, הם נפלו זה על זרועותיו של זה והתחבקו ממושכות.

   

  "זה לא היה סתם, we were making love"

  הם נסעו אליו ודיברו בדרך. "הרגשתי פתאום פחד. נבהלתי", נזכרת רונית, "ורציתי לחזור הביתה". אבל מוטי, כהרגלו, נשאר חדור מטרה וידע שזו האשה של חייו ועשה הכל כדי לגרום לה להרגיש בנוח.


  "המעגל" עזר להם להתגבר על המבוכה

   

   

  ביוזמתה של רונית, אצל מוטי בבית הם החלו לתקשר בעזרת ה"מעגל", אותה שיטת הקשבה שלמדה רונית, וניסו להוריד את המסיכות על-ידי שיחה אמיתית שגרמה למבוכה להיעלם. "לא הבנתי מה היא מפילה עלי פתאום, אבל הסכמתי. כפסיכולוג, שיטות כאלו לא היו זרות לי, ובדיעבד אני חושב שזה הציל אותנו", אומר מוטי.

   

  ה"מעגל" נמשך כשלוש שעות לתוך הלילה, כשהם ישובים מול האח הבוערת, שותים יין, לעיתים בוכים, לעיתים צוחקים ומדברים על הכל: ילדות, יחסים ואהבת אמת שהם חיפשו כל החיים. ה"מעגל" פרץ את המחיצות ביניהם והם חשו כל כך קרובים זה לזה, עד שעשו אהבה. "זה לא היה סתם, "we were making love, מספר מוטי בתשוקה, "זה היה עמוק, חם ואמיתי. פשוט המשכנו את העונג של השיחה והחיבור", הוא מוסיף.

   

  "בביקור השני ידענו שזה נס"

  רונית באה לפגישה עם מוטי ונשארה איתו ארבעה ימים. ארבעה ימים של שיחות, הקשבה, טיולים בטבע ועשיית אהבה. היא הרגישה שמשהו קרה לה. היא התעוררה מבחינה רוחנית והרגישה חיה.

   

  אחרי שבועיים היא טסה שוב למוטי. "בביקור השני ידענו שזה נס", הוא אומר. "הקשר בינינו נפתח עוד ועוד, ואנחנו מגלים על עצמנו דברים חדשים גם היום, לאחר ארבע שנים ביחד".

   

  באחת הפעמים שביקרה אצלו לקח אותה מוטי לטיול בטבע, במקום מופלא מלא חורש ועצים, המשקיף על נהר ההדסון, והציע לה נישואים. ב-13.7.2006, שנה וחצי לאחר הפגישה הגורלית, נישאו מוטי ורונית ביערות הכרמל. החלום התגשם.

   

  "דרך האור שבעיניה"

  סיפור האהבה יוצא הדופן של ד"ר מוטי פלג ורונית רינת ויינטראוב לא נסתר מעיני התקשורת בארה"ב, והם הופיעו בתוכנית של אופרה ווינפרי שהוקדשה בעיקר לספר "אהבה בימי כולירה", מאת גבריאל גרסיה מרקס. "לאחר התוכנית קיבלנו פניות רבות מאנשים שתמכו בנו ואמרו שזה סיפור מדהים ורצו לשמוע עוד, אז החלטנו לכתוב ספר", הם אומרים.

   

  הספר "Through The Light In Her Eyes" ("דרך האור שבעיניה" – שם זמני), נכתב בימים אלו ואמור לראות אור בשנה הבאה. "זה סיפור של חיבור בין נשמות", הם אומרים, "אנחנו רוצים לספר את הסיפור שלנו בשביל לתת לאנשים את הכוח להגשים חלומות, כמו שקרה לנו. לקלף את השכבות מעלינו עד שמגיעים לנשמה ולעולם לא לאבד תקווה".

   

  - מה המסר שלכם?

  "אם יש לך אהבה, חזון – לך על זה", מכריז מוטי, "להאמין באינטואיציה ולמצוא את מה שמגיע לך. אני מאמין שאנשים יכולים לקבל את מה שמגיע להם", הוא ממשיך.

   

  "צריך לדבר מהלב", מתערבת רונית, "להקשיב ולא לשפוט. אני לקחתי את המשפט 'ואהבת לרעך כמוך' והפכתי אותו ל 'והקשבת לרעך כמוך'.

   

  - ומה סוד הזוגיות שלכם?

  "הסוד הוא להרגיש שאתה מובן עם בן-הזוג ואתה מתחבר אליו", הוא אומר. "אנחנו עובדים על עצמנו כל יום, מדברים מהלב, ללא שיפוט וביקורתיות, וזה מגיע לאהבה ולרוחניות שלנו".

   

  "אנו מרגישים בני 16", מוסיפה רונית, "אנחנו חיים את החיים ואת האהבה ומחדשים את הרעיון של מה זאת אהבה. צריך להבין שיש בשר ויש רוח וחשוב לשלב בין שניהם. זוגיות זה לא רק מיניות. צריך להקשיב לקול של הזוגיות. זה הקול השלישי שלנו. אנשים מפסידים כשהם לא מקשיבים".

   

  מוטי עדיין חי בארצות הברית, והם נפגשים כמעט כל חודש, כשפעם הוא מגיע אליה לישראל ופעם היא טסה אליו. בימים הקרובים הוא אמור לחזור לארץ, והם יגורו יחד בביתה של רונית בחיפה. הם מתכננים להעביר את ה"מעגלים" לזוגות בכל העולם, "כי אין הקשבה ואנשים לא מחוברים בנשמה זה לזה", טוענת רונית, "זה עוזר לנו וזה הייעוד שלנו".

   

  - אז אחרי שמצאתם אהבת אמת והגשמתם את החלום שלכם, מה עכשיו?

  "יש לנו עוד חלום", אומרת רונית, "לפתוח בית ספר שילמד אנשי חברה ומחנכים איך להקשיב ולהיות סובלניים. אנו גם מעוניינים שתהיה לנו תוכנית טלוויזיה, בדומה לתוכנית של ד"ר פיל, בה אנשים יבואו לדבר איתנו על זוגיות והקשבה. זה החלום שלנו".

   

  ואתם יודעים מה קורה בדרך כלל כשהם חולמים....

   

  יש לכם סיפור אהבה אמיתי מרגש ומדהים? כיתבו לנו!

   

  האימייל של זיו


  פורסם לראשונה 09/06/2008 16:59

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רונית ומוטי. סיפור של חיבור בין נשמות
  ראה את התמונה הזאת והתמגנט לעיניים
  היתה מורה והגיעה לתחרות היופי לגמרי במקרה
  רונית רינת, סגנית מיס תבל
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים