שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צרפת תחסום אתרי פדופיליה על פי דיווח הגולשים
  צרפת חוסמת את האינטרנט: החל מספטמבר תנהיג רשימה שחורה של אתרים מפוקפקים שייחסמו אצל הספקיות. את הרשימה תגבש הממשלה בעזרת מידע שיגיע מהגולשים עצמם
  ממשלת צרפת תחסום אתרי אינטרנט המציגים פורנוגרפיית ילדים, כמו גם אתרים המטיפים לטרור וגזענות וכאלה שמנסים להונות את הגולשים. כך הודיעה אתמול מישל אליוט-מרי, שרת הפנים של צרפת.

   

  חסימת האתרים תתבצע באמצעות רשימה שחורה, שתגובש בעזרת מידע שיתקבל מהגולשים עצמם. החל מחודש ספטמבר יוכלו הגולשים בצרפת "לסמן" אתרים בעלי תוכן בעייתי. הממשלה תבחן את האתרים המסומנים, ותגבש רשימה סופית של אתרים אותם יש לחסום. ספקיות האינטרנט הצרפתיות, שיבצעו את החסימה בפועל, כבר הסכימו לבצע אותה ברגע שהממשלה תעביר להן את הרשימה.

   

  "אין כאן עניין של יצירת 'אח גדול' שישגיח על האינטרנט," הסבירה אליוט-מרי, "כשרת הפנים אני אחראית על הגנת הילדים והמשפחות שלהם מפני פדופילים, ולכן הגענו להסכמה שהגישה לאתרי פורנוגרפיית הילדים יחסמו בצרפת. ארצות דמוקרטיות אחרות כבר עשו את זה. צרפת לא יכולה לחכות עוד".

   

  מצטרפת לארצות הברית

  מספר מדינות מערביות אכן מנהיגות נהלי חסימת אתרים, ביניהן בריטניה, שוודיה, דנמרק, וניו-זילנד. מדינות אחרות, בהן סין, סעודיה ואחרות מפעילות פיקוח הדוק על האינטרנט ומצנזרות אותו.

   

  נראה שגם בארצות הברית מתחילים לחסום אתרים בעיתיים, אך שם זה עדיין לא נעשה בהוראת הממשל: אתמול הודיעו שלוש ספקיות אינטרנט אמריקניות שגם הן מתחילות לחסום אתרים ופורומים העוסקים בפורנוגרפיית ילדים, זאת בעקבות הסכם עליו חתמו עם אנדרו קומו, התובע הכללי של ניו יורק.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צרפת תחסום אתרי פדופיליה על פי דיווח הגולשים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים