שתף קטע נבחר

המתנחלים פרצו לרכב וכמעט נרמסו בידי ההמון

זה עלול היה להיגמר הרבה יותר רע. פלסטינים בכפר חווארה הסמוך לשכם מספרים ל-ynet על "קבלת הפנים" לנערים בני 15 ו-16 הלומדים ביצהר, שהגיעו למקום כדי לעורר פרובוקציה, ומסרו דיווח שקרי על חטיפה. הם נתפסו לאחר שפרצו למכונית בכפר: "היכינו בהם, לא השארנו פלג אחד בגופם שלא זכה למנה גדושה מקבלת הפנים הזו"

הפרובוקציה בכפר הפלסטיני כמעט נגמרה בלינץ': משטרת מרחב אריאל ממשיכה לחקור את שני הנערים בני 15 ו-16 מיצהר, שנכנסו הלילה (ה') לכפר עין אבוס ודיווחו כי נחטפו ונכפתו. הפלסטינים טוענים כי השניים פרצו לרכב וכמעט נרמסו בידי ההמון. "היכינו בהם איפה שרק יכולנו. נתנו להם קבלת פנים 'אדיבה', לא השארנו פלג אחד בגופם שלא זכה למנה גדושה מקבלת הפנים הזו", סיפר ל-ynet אחד הפלסטינים שהיו במקום.

 

השניים נתפסו על חם בתוך רכב פלסטיני וניסו לברוח. הפלסטינים מספרים כי בהמשך אף דקרו אדם שהיה באזור ופצעו אותו באורח קל. לפתע החלו להתגודד במקום עשרות פלסטינים ולתקוף את הנערים, אך למרבה המזל - הצליחו אנשי כוחות הביטחון הפלסטינים לחלץ אותם. כוחות גדולים של צה"ל, השב"כ והמשטרה חיפשו אחר הנערים, ואף הזרימו כוחות שעסקו בביצוע מעצרים.

 

"קרוב לשעה 02:15 לפנות בוקר התקשר אלי אחד השכנים ואמר לי שהוא רואה מביתו צעירים שמנסים לפרוץ לרכב שלי", סיפר עבד אל-חמיד, "עליתי מהר לגג הבית וראיתי שהם מתנחלים, אבל לא היינו בטוחים אם הם חמושים או לא, כי בדרך כלל הם חמושים מכף רגל ועד ראש".

 

עבד אל-חמיד מספר כי זרק אבן לעבר המתנחלים וראה שאינם חמושים. אחר-כך ירד עם צעירים מהשכונה למטה וניסה לתפוס אותם. "לפי דעתי הם צריכים מסאג' אינטנסיבי כדי להשתחרר מקבלת הפנים שהענקנו להם", סיפר אחד מהאנשים שהיו במקום, "פעם ראשונה מאז 67' אני מרגיש באמת בן אדם, כי הצלחתי סוף סוף להוציא את כל הזעם שלי והתסכול ממה שהם עושים לאדמות שלנו, לרכוש ולאנשים שלנו".  

 

לאחר דקות שבמהלכן הוכו שני המתנחלים, חילץ עבד אל-חמיד את המתנחלים והתקשר למושל שכם שעדכן את מערך התיאום הפלסטיני. שם יצרו קשר עם נציגי ישראל שלקחו את המתנחלים והביעו צער על מעשיהם. 

 

"נציג התיאום הביע את צערו על הארוע. הודה לנו על זה שלא פגענו בצעירים והבטיח לטפל בעניין", הוסיף אל-חמיד, "אמרתי לו, הנה קח את שני הכלבים שלך ותטפל בהם. כל עוד אתה פה הכובש, אתה חייב לשמור על ביטחוני ועל ביטחון רכושי". 

 

פרובוקציה מכוונת

לדבריו, לפני מספר חודשים גרמו מתנחלים נזק בשווי של 15 אלף דולר למשאית שלו. "הפנו אותי למשטרת אריאל, הגשתי תלונה, אבל שום דבר לא יצא מזה. איך תלונה תטופל אם השוטר ואם השופט הם בצד של המתנחלים. אבל לפחות הלילה הצלחנו למנוע את הנזק ונתנו להם מנה גדושה מכל טוב", הוא אמר.

 

מחקירתם של שני הנערים בישראל התברר כי הם לומדים בישיבה תיכונית בהתנחלות יצהר שבשומרון, אך הם אינם תושבי המקום. "כוונת השניים היתה לעורר פרובוקציה בתוך הכפר", אמר גורם ביטחוני ל-ynet.

 

גורמים ביישוב יצהר התנערו מהמעשה: "מדובר באחריות המוסד החינוכי ולא של היישוב", הם אמרו. מהישיבה התיכונית טרם נמסרה תגובה לאירוע.

 

בית משפט השלום בכפר סבא האריך בצהריים, בארבעה ימים, את מעצרם של הנערים. בתחילה שיתפו השניים פעולה עם המשטרה, אך תוך זמן קצר הם החלו לשתוק וטענו כי מדובר בחקירה פוליטית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
התנפלו על הצעירים. צילום ארכיון
צילום: AFP
מומלצים