שתף קטע נבחר

פרס בדרום: רה"מ תומך בהחזרים על מיגון

נשיא המדינה ביקר בניר עוז ואמר כי ראש הממשלה הביע הסכמה לאפשר לתושבי עוטף עזה למגן את בתיהם, עוד לפני העברת תקציבים ממשרד הביטחון. ההחזרים יוענקו בשלב מאוחר יותר. "יש לעשות ככל הניתן כדי להקל על התושבים", אמר פרס

נשיא המדינה, שמעון פרס ביקר היום (יום ב') במועצה האזורית אשכול ובקיבוץ ניר עוז ושמע מהתושבים וראשי המועצות על השגרה תחת טרור הרקטות. "צריך לבדוק כיצד ניתן לקצר את זמן המיגון, המצב כאן לא פשוט", אמר פרס, "יש לעשות ככל הניתן כדי להקל על התושבים".

 

פרס הבטיח שיירתם לטובת העניין ואף דיווח שנועד בעניין זה עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט: "שוחחנו על מתן אפשרות ליישובים עצמם לבנות את המיגון, בתנאים שנותנים להם הקבלנים הפרטיים ולפי התקציבים שהממשלה אישרה כדי לזרז את הבנייה - והוא הסכים".

 

ראש מועצת אשכול, חיים ילין, אמר בפגישה: "יש לנו הרגשה שאנחנו קצת רחוקים מהמרכז. אני מקווה שלאחר ביקורך כאן תוכל להעביר לממשלה ולחברי הכנסת את תחושת התושבים, שחשים מוזנחים - גם מול חזית החמאס וגם מול הביורוקרטיה בנושא המיגון והנושא הכלכלי". 

 

הנשיא התייחס לרגיעה מול חמאס ולסוגיית החייל החטוף גלעד שליט, ואמר: "עדיין אין הסכם, אנו מנהלים משא ומתן באמצעות מצרים, שגם היא מעוניינת בהפסקת אש. אני לא מאמין ששליט לא יהיה חלק מהסכם".

 


פרס עם ילדי ניר-עוז (צילום: הרצל יוסף)

 

בסיום הפגישה נפגש פרס עם תושבי קיבוץ ניר עוז, שסיפרו לו על הקשיים כתוצאה מחוסר המיגון, ועל בית הספר החדש הממוגן שיחלו בבנייתו בשנה הבאה. החקלאים סיפרו על קשיים כלכליים חמורים נוכח הירי הבלתי פוסק, בזמן שהם

מעבדים את אדמותיהם הסמוכות לגדר.

 

פרס התייחס גם למשא ומתן עם סוריה, ואמר: "אני מזמין את אסד לירושלים, או לנאום בפומבי ולהצהיר כי כוונותיו בנושא השלום רציניות, רק כך תחל התקדמות במשא ומתן. רק אם הדרגים הגבוהים ייפגשו בארבע עיניים יהיה סיכוי לשלום".

 

לאחר הפגישה ביקר הנשיא בגן "תות" שבקיבוץ, שם שוחח עם הילדים על השלום ועל ירי הרקטות. הילדים שרו לכבוד הנשיא את "שיר לשלום" וסיפרו לו כיצד הם מתנהגים כשהם שומעים אזעקת צבע האדום. פרס אמר לילדים שהם "אמיצים ויגדלו להיות אנשים חזקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס. שיר לשלום בגן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים