שתף קטע נבחר

אולמרט: הרגיעה שברירית, שליט חלק מההבנות

ראש הממשלה מבהיר שהפסקת האש עלולה להיות קצרת מועד, ומתעקש כי החייל החטוף גלעד שליט נכלל בהבנות מול חמאס. "לא ננהל משא ומתן עם ארגון טרור כלשהו, ואנשי חמאס הם אנשי טרור צמאי דם", הדגיש

שעות ספורות לפני כניסתן לתוקף של הבנות הרגיעה עם חמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה, מתעקש ראש הממשלה אהוד אולמרט שישראל תמשיך להתייחס לחמאס כאויב, וששחרורו של החייל החטוף גלעד שליט נכלל בהסכם. עם זאת, הוא מדגיש את חוסר הוודאות - גם לאחר הפסקת האש.

 

"אני מאמין שיהיה שקט בדרום, אבל אין לנו אשליות. מה שקוראים לו ההרגעה הזו, שברירי, והיא עלולה להיות קצרת מועד", ביקש אולמרט להבהיר, בדבריו אחר הצהריים (יום ד') במסגרת כנס שיתופים פילנתרופיה וחברה אזרחית בישראל, שנערך בבית יהושע.


"חיבוק חם לתושבי הדרום". אולמרט, היום (צילום: AP)

 

"חמאס וארגוני הטרור האחרים שפועלים בשליחותו לא שינו את עורם ולא הפכו לשוחרי שלום. מדובר באנשי טרור בזויים ותאבי דם אשר נותרו כשהיו -

 ולראייה גם היום הם עדיין עושים כל שלאל ידם כדי לפגוע באזרחים ישראלים חפים מפשע. בעזה היו נתונים בחודשים האחרונים בלחץ צבאי וכלכלי מתמשך כתוצאה ממדיניות הממשלה. הם אלה שביקשו את ההרגעה. לא ניהלנו או לא ננהל משא ומתן עם ארגון טרור כלשהו", אמר ראש הממשלה.

 

"אני רוצה שיהיה ברור, החמאס הוא הכתובת בעזה והוא זה שיישא באחריות לכל הפרה של השקט. היה ויימשכו הירי ופעולות הטרור ישראל תהיה מחויבת לפעול על מנת להפסיק את האיום על אזרחיה. הקבינט החליט להנחות את שר הביטחון וצה"ל להיות מוכנים לכל פעולה שתידרש בתוך זמן קצר".

 

צה"ל ינצור את האש ב-6 בבוקר

למרות התעקשותם של אנשי חמאס, שטענו כי נושא גלעד שליט אינו חלק מההסכם, אמר היום אולמרט ש"שחרורו של גלעד שליט מהווה חלק בלתי נפרד מההבנות לגבי תנאי ההרגעה".

 

ראש הממשלה הוסיף: "בשבוע הבא ימלאו שנתיים לחטיפתו של גלעד. תמונתו מונחת במשרדי, ניצבת לפני, אני מביט יום יום בעיניו ואני עושה כל יום מאמץ כדי שאפשר יהיה להחזיר את גלעד להוריו, נעם ואביבה, וליתר בני משפחתו - בריא ושלם. אמרתי להם לא אחת כי חוץ מהם אין אדם בעולם המייחל יותר לשובו".

 

אולמרט אמר עוד: "אני שולח חיבוק חם לכל תושבי הדרום, שבאומץ רב ובעוצמה גדולה עמדו בכל החודשים הארוכים האלה, בשנים האלה, בפני האיום היום יומי הזה ויכלו לו, להתמודד איתו ובסופו של דבר איפשרו לממשלה לנהוג בדרך אחראית, מאופקת ונבונה". 

 

על-פי הפרטים שסוכמו, תחל הפסקת האש ביום חמישי ב-6 בבוקר ותהיה מוחלטת, בכל הגזרות,

 על-ידי כל הארגונים. במקביל, ינצור צה"ל את האש. בהתאם לקיום הפסקת האש יוחל במתן ההקלות ופתיחת המעברים בין עזה לישראל, כדי להכניס ולהוציא סחורות מעזה. בשלב זה יישאר סגור מעבר רפיח בין רצועת עזה למצרים.

 

ורגע לפני כן - ארגוני הטרור הגבירו את שיגורי הרקטות לעבר ישראל. שורת מטחים כבדים נורו גם בשעות אחר הצהריים. במטח האחרון נפגע ישירות בית בשדרות. כמה בני אדם לקו בחרדה, לא נמסר על נפגעים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור משה
אולמרט בבית יהושע. שברירי
צילום: ליאור משה
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים