שתף קטע נבחר

רמון: מזוז מפחד ומהלך אימים על הממשלה

ההכפשות בצמרת רק מחריפות: המשנה לראש הממשלה הגיב לביקורת מצד היועץ המשפטי והשיב אש. "יש לו סיבות טובות לחשוש - אז הוא מנהל מסע הכפשה חסר מעצורים", אמר בנוגע לוועדת החקירה בנוגע להרשעתו. מקודם טען מזוז: "רמון מנהל מסע צלב שיטתי נגד מערכת אכיפת החוק"

העימות הקשה בין מערכת אכיפת החוק לבכירי הממשלה רק מחריף. הערב (יום ד') הגיב המשנה לראש הממשלה חיים רמון על דבריו של היועץ המשפטי מני מזוז, במתקפה חריפה וחסרת תקדים. זאת, על רקע הדרישה להקמת ועדת בדיקה להתנהלות המשטרה במסגרת התיק בו הורשע רמון בהטרדה מינית.

 

"היועץ המשפטי שהוא גם התובע הכללי מנהל מסע הפחדה חסר מעצורים בקרב שרי הממשלה", אמר רמון בתגובה להתבטאותו של מזוז מוקדם יותר הערב, לפיה רמון "מנהל מסע צלב שיטתי נגד מערכת אכיפת החוק".

 

רמון המשיך במתקפה על היועץ המשפטי: "נראה שלמזוז, לפרקליטות שהוא עומד בראשה ולמשטרה יש סיבות טובות לנהל מסע צלב נגד הקמת ועדת בדיקה משפטית,

 בראשות שופט בדימוס ושחברים בה עו"ד בכיר ופרופסור למשפטים, שתבדוק את נסיבות ודרך העמדתו לדין של שר משפטים מכהן.

 

"נראה כי הוא מפחד מוועדה כזו, משום שהוא יודע מה היא תחשוף על הפרשה. אין תקדים לכך שמי שאמור להיבדק על-ידי ועדה מהלך אימים על הממשלה בכדי למנוע את הקמתה", הוסיף רמון בנוגע לחשדות סביב האזנות הסתר שבוצעו בפרשה.

 

לדברי המשנה לראש הממשלה, "בדיקה שטחית בלבד שנעשתה ע"י שני שופטים בדימוס, קבעה כי הייתה לפחות רשלנות רבתי, וחשד לזדון, במערכת שהיועץ המשפטי מופקד עליה. ועדת חקירה של הכנסת החליטה פה אחד על דעת כל סיעות הבית מהקואליציה והאופוזיציה - כי יש צורך בהקמת ועדת בדיקה לעניין".

 

פרידמן ורמון נגד מזוז והמשטרה

בדבריו של מזוז נמתחה כאמור ביקורת קשה: "רמון תוקף את המערכת, מנסה להגביל את סמכותיה ולערער את מעמדה. אלה תופעות שאנו רואים אותם יום-יום. זהו אלמנט של איום על המערכת. האם מתקבל על הדעת ששר שהועמד לדין והורשע יוזם הליך של חקירה נגד החוקרים?".

 

אין זו ההתבטאות החריפה הראשונה של רמן כלפי היועץ המשפטי. רק בשבוע שעבר אמר: "הייעוץ המשפטי הפך לכפייה משפטית. ייעוץ זה דבר יפה - או שאתה מקבל אותו או שלא, אך לא כך פני הדברים היום.

 הייעוץ הפך לקביעת מדיניות".

 

שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, תקף לאחרונה בחריפות את המשטרה ואת הפרקליטות בפרשת רמון: "זו פרשה קשה וחמורה. יש מאבק בלתי מתפשר של מערכת החוק כולה נגד החקירה. בתוך המשרד יש התנגדות עזה ביותר - אסור לגעת, אסור לחקור".

 

נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס, ורדי זיילר פרסם לפני כחודשיים דו"ח חריף שביקר את האזנות הסתר בתיק. במרכז חוות הדעת הופיעה המלצה להקים ועדת בדיקה ממשלתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. תוקף בחזרה
צילום: סבסטיאן שיינר
מזוז. מתקבל על הדעת?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים