שתף קטע נבחר

איילון: נהגי המשאיות שיבשו את התנועה

הנהגים דורשים להסיר את המס על הסולר לאור העלייה החדה במחירי הדלקים, ולציון פתיחת המחאה הם חסמו נתיבים בכביש העמוס במדינה. אחד הנהגים: מחיר הדלק עולה, המעסיקים לא מגדילים את השכר - אי אפשר להתפרנס. נהג מונית שהיכה שוטר נעצר

מחיר הדלק עולה - והכביש העמוס במדינה נחסם כמחאה. אלפי משאיות, אוטובוסים ומוניות יצאו היום (ה') להפגנת ענק, כאות לפתיחת מאבקם על הדרישה להסיר את המס על הסולר שגובה משרד האוצר מכל בעל רכב עבודה. כל זאת, בעקבות העליות החדות במחירי הדלקים.

 

שיירות ארוכות עשו דרכן מנמל חיפה, מאזור ירושלים ומהדרום לכיוון מרכז הארץ, כאשר מוקד ההפגנה בנתיבי איילון - שנסגרו לתנועה בין מחלף ההלכה למחלף השלום. במקביל, יצאו מאות נהגי מוניות למחאה ברחובות אילת.


החסימה בנתיבי איילון (צילום: ירון ברנר)

 

מאגף התנועה של המשטרה נמסר כי נתיבי איילון נחסמו ממחלף גלילות לכיוון דרום לכחצי שעה, וממחלף ההלכה נוצר עומס לכיוון צפון. שיירת המשאיות שהגיעה מכיוון צפון אל נתיבי איילון נעצרה על-ידי המשטרה באזור מחלף הסירה שבהרצליה בטענה כי הכביש פקוק וחסום. נהגי המשאיות מחו על כך וטענו: "הרי בדיוק בשביל זה באנו לכאן, לחסום. מה פתאום עוצרים אותנו?"

 

עשרות מוניות שהגיעו מכיוון צפון חסמו, בניגוד להסכמים עם המשטרה, את נתיב הנסיעה. הם נתבקשו להמשיך בדרכם על שני נתיבים בלבד. במהלך הפינוי - הוכה קצין משטרה בפניו על-ידי אחד מנהגי המוניות. הנהג נעצר.


נהגי המוניות חוסמים את הכביש (צילום: דודו אזולאי)

 

בשלב זה החליטה המשטרה, לעכב לזמן קצר מספר משאיות בכביש ירושלים-תל אביב בכניסה לנתיבי איילון ובכביש החוף, באזור מחלף גלילות. לאחר שהמארגנים החלו לקיים את ההסכם, ניתן למשאיות אישור לחזור לנסוע בכביש.

 

שי בלנגה, נהג משאית בקואופרטיב "הנמל החדש" אמר ל-ynet כי על נהגי המשאיות להתאחד, כדי להביא להורדת מחירי הדלק: "הבעיה היא שאין סולידריות בין הנהגים. אם היינו מתנהגים כמו באירופה וכל הנהגים היו משביתים את העבודה - המדינה היתה מטפלת בבעיה שלנו".

 

נהג המשאית, אילן קורבנוב, הוסיף: "אני נהג שכיר, כל יום אני שומע על עלייה נוספת במחירי הדלק. הבעלים לא יכול להרשות לעצמו להגדיל את המשכורות בזמן שההוצאות על הדלק עולות כל יום. איך מצפים ממני לפרנס משפחה? יכולנו לנסוע לקנדה לעבוד כנהגים ולהשתכר בכבוד, אבל אנחנו אוהבים את המדינה ורוצים להישאר פה".

 

גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים בישראל, אמר אתמול ש"זו גם הפעם הראשונה שאנחנו מקבלים תמיכה מכל הציבור, ממש מרד צרכנים. אני קורא לציבור להשתתף במחאה שצריכה להיות כלל ציבורית. זו גם מחאתם של עקרות הבית והצרכנים שמתייקר להם הכל כל הזמן. הציבור צריך להתעורר".

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
עומסי תנועה בנתיבי איילון
צילום: ירון ברנר
צילום: דודו אזולאי
עימות בין נהגים לשוטרים
צילום: דודו אזולאי
מומלצים